čtvrtek
17. listopadu 2016
19:30 hod.

HENRIK FREISCHLADER TRIO (DE)

Poctivý blues-rock třiatřicetiletého multiinstrumentalisty, zpěváka, skladatele, producenta, majitele Cable Car Records a v současné době jednoho z nejrespektovanějších německých hudebníků.

Jeho doménou je "evropské blues" s nádechy různých příbuzných stylů jako rock, funky, soul, jazz apod.
Svoje první album vydal v roce 2006, do dnešního dne jich je celkem 11, z toho 6 studiových.
Co se hudby týče, je Henrik Freischlader neúnavný workoholik. Již po mnoho let jsou jeho druhým domovem různá evropská pódia. Na své značce Cable Car Records, kterou založil v roce 2009, může Henrik realizovat svoje různé hudební projekty a experimenty. Např. alba jako „Recorded by Martin Meinschäfer“, „Still Frame Replay“ (host Joe Bonamassa) a „Night Train to Budapest“ nahrál celá sám.
Hezkých pár let se o svůj talent multi-instrumentalisty, skladatele a producenta dělí také s jinými interprety. Kanadské zpěvačce Layle Zoe vytvořil dvě alba, stejně tak známému saxofonistovi a zpěvákovi Tommy Schnellerovi a jedno italské folk-bluesové zpěvačce Lindě Sutti.

Díky společnému koncertování s J. Bonamassou se okruh jeho fanoušků značně rozšířil. A po vystupování před takovými hvězdami, jako jsou B.B. King, P. Green nebo J. Winter, se pomalu stal z neznámého bluesově orientovaného kytaristy respektovaným a velmi sledovaným instrumentalistou světového formátu.

Když před dvěma lety ohlásil poslední turné svého kapely a uzavřel se do soukromí, všichni, jak fanoušci, tak i jeho kritici, věděli, že dlouho odpočívat nevydrží. A jaro 2016 jim dalo zapravdu. V několika vybraných (občas i vyprodaných) sálech se objevil starý známý Henrik s novým bandem, tentokrát nazvaným Henrik Freischlader Trio. Kromě nových spoluhráčů (Alex Grube na basu a Carl-Michael Grabinger na bicí) představil i nový repertoár zaregistrovaný na albu „Openness“, který si záhy získal srdce starých i nových (ne už vždy bluesových) fanoušků.

Ti, co mají rádi rockově vybuzenou bluesovou kytaru, by si toto vystoupení neměli nechat ujít.

http://www.henrikfreischlader.de/
Online předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz


Online předprodej již skončil, vstupenky můžete nyní zakoupit za plnou cenu v den akce v Klubu Na Rampě 30 - 60 minut před začátkem akce u vstupu do sálu.5-henrik-freischlader-trio-web-c-by-timo-wilke.jpg1-henrik-freischlader-trio-c-by-timo-wilke-web.jpg


Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)