pátek
23. března 2018
20:00 hod.

jack cannon band (HU)

Energický blues-rockový kvartet v čele se zpěvákem a foukačkářem Zozó.

Kapela Jack Cannon Band začala hrát na podzim roku 2006, ze začátku jen jako duo v podání Adama Biró (kytara) a Zozó (harmonika, zpěv). Na jaře 2007 přišel na jeden z jejich koncertů Péter Gyergyadesz (basa), a natolik se mu styl jejich hraní zalíbil, že se ke kapele přidal. Kvarteto doplnil bubeník Attila Lakatos.

Neprve spolu hráli jako malá neznámá kapela po malých hospodách a hudebních klubech, ale brzy se jejich hudební kariéra začala zprudka měnit. Kdybychom se podívali zpětně do historie kapely, našli bychom dva hlavní okamžiky, které podstatně změnily jejich budoucnost. Prvním z nich je vítězství v maďarské pop-rockové soutěži. Hlavní cenou soutěže byla možnost vydat vlastní CD. Nahrané CD Trendi, však nakonec bohužel z nevůle nakladatele nikdy nevyšlo. Druhým a velmi důležitým bodem zvratu bylo vítezství v nejprestižnější bluesové soutěži v České republice, Blues Aperitivu. Díky tomuto vítězství získala kapela nejen možnost dvakrát vystoupit na festivalu Blues Alive, jež je považován za jeden z nejvýznamnějších bluesových festivalů ve Střední Evropě, ale také začala jejich spolupráce s managerem, jež je jedním z hlavních představitelů českého bluesového života. Díky tomuto vítězství se kapele otevřela světová bluesová scéna.

"Blues není jen hudba. Blues je způsob náhledu na svět, je to způsob života. A my hrajeme proto, abychom se s Vámi o náš svět blues-u podělili."


5-jackcannon-picture.jpg