úterý
14. listopadu 2017
19:00 hod.

JAMES HARRIES (UK)

Britský osobitý písničkář s hudbou melancholickou i hravou, plnou euforie, vydal nový singl Lights, křtí EP a vyráží na turné. Support: Tony Rose,skotský písničkář.

Osobitý britský písničkář James Harries se těší v České republice značné oblibě. Se svým posledním singlem Salvation se držel dva měsíce v TOP 5 na rádiových hitparádách. Album Until the Sky Bends Down si získalo skvělé ohlasy u veřejnosti i hudebních kritiků, fanoušky si však zpěvák získal i předchozím albem, které jako první na světě natočil na mobilní telefon. Časopis Rolling Stone ho označil jako „Zlatý hlas“ a světovými médii je často přirovnáván k takovým osobnostem jako Jeff Buckley, Damien Rice, Nick Drake, Neil Young nebo Van Morrison. Kromě koncertování se Harries věnuje komponování filmové hudby, jeho skladby se objevily v celkem 16 amerických, britských, českých, dánských a polských filmech (u nás jsou známé např. Lidice, Bobule, Feťáci z New Yorku...). Televizní diváci mohli Harriese zaregistrovat také v úspěšném krimi seriálu Modré stíny s titulní písní Blue Shadows. Pravidelně koncertuje ve Velké Británii, USA, po celé Evropě, hrál i v Číně a Vietnamu.

James Harries dosud vydal 6 desek Until the Sky Bends Down (2015, Tranzistor/Supraphon), Voice Memos: A collection of songs I recorded on my phone (2013, Noisetrade), Growing Pains (2011, Yonas), Days Like These (2008, Dekkor), Straight Street Session (2005, Dekkor/Indies) a Chapter IV (2003).

Jamesova hudba je výsostně autorská, originální a osobitá. Ať už melancholická nebo plná hravosti a euforie, vždycky má navíc naléhavost Harriesova hlasu a pořádnou dávku charismatu. James nepostrádá energii dítěte ani lyrické vyjadřování básníka. Pobíhá na pódiu, srší vtipem, vypráví historky, všímá si lidí v publiku. O pár tónů později se zavřenýma očima vypráví hudební příběhy, které se člověku dostanou pod kůži a umí natlačit do očí slzy. Píseň Lights byla předzvěstí nového EP, které přichystal Harries fanouškům už na tento podzim na domácím labelu Tranzistor.

Horkou novinkou je úspěch Jamese s nahrávkou Lights, která se právě dostala na první příčku žebříčku Evropa 2 Music Charts!

a vychází o něm řada článků:

http://www.ireport.cz/clanky/rozhovory/james-harries-interview-diky-mym-pisnickam-lidi-zacali-nove-vztahy

https://www.novinky.cz/kultura/454772-britsky-zpevak-james-harries-smysl-sveho-fungovani-vidim-ve-skladani-a-zivych-koncertech.html

http://www.ireport.cz/clanky/rozhovory/james-harries-interview-diky-mym-pisnickam-lidi-zacali-nove-vztahy

https://kultura.zpravy.idnes.cz/james-harries-recorded-live-in-bratislava-f1x-/hudba.aspx?c=A171102_091248_hudba_vha

http://www.protisedi.cz/article/james-harries-pokrti-sve-nove-ep-v-prazskem-nodu

http://www.hudebniknihovna.cz/james-harries-se-na-novem-ep-obklopil-vynikajicimi-muzikanty.html

http://www.folktime.cz/novinky/8896-james-harries-vydava-originalni-edici-ep.html#.WgK6mLEHY_M.facebook

http://www.fullmoonzine.cz/novinky/james-harries-pokrti-sve-nove-ep

http://czechblade.cz/clanek/3115/james-harries-vydava-originalni-edici-ep/

http://casopis.headliner.cz/search/harries/19949/

Online předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz
6-harries.jpg1-dsc2119.jpg5-dsc1910.jpg6-dsc2256.jpg