úterý
3. října 2023
20:00 hod.

JULIAN SAS BAND (NL)

Nizozemský blues-rockový kytarový matador představí Na Rampě svoje nové dvojalbum ELECTRACOUSTIC. Jediné vystoupení v ČR.

Nadčasové rhythm & blues je něco jako dobrá whisky nebo víno – čím déle zraje, tím je jemnější. Není tedy divu, že veteráni jako Status Quo nebo Joe Bonamassa na svých turné plní sály a haly více než kdy před tím.

Jedním z těch, koho je třeba v této souvislosti zmínit, je nizozemský progresivní blues-rockový kytarista Julian Sas. Jeho nezaměnitelný zvuk a repertoár složený z jeho vlastních skladeb a coververzí legendárních R & B velikánů můžeme slýchat už několik desetiletí. A přesto je tato hudba aktuálnější než kdy před tím. Rychlé kytarové riffy umně střídají drásavá bluesová sóla – a to vše v klasické sestavě: basa, bicí, kytara. „Oldschoolové“ a vlastně stále moderní.

Magazín Laut.de o kapele Juliana Sase píše: „JSB je svým publikem milován především pro svou nepotlačitelnou radost z hraní na koncertech.“ Na těch ho tentokrát doprovodí pouze rytmická sekce – basista Edwin van Huik a bubeník Lars-Erik van Elzakker. V zavazadlovém prostoru kapelové dodávky na fanoušky čeká nejnovější album „Electracoustic“. Jedná se o 2CD s konceptem „12 x 2“. Tedy 12 písní, každá nahraná jednou „elektricky“ a podruhé „bez elektřiny“.

Nahrávka opět ukazuje hudební rozsah výjimečného nizozemského kytaristy, který potěší nejen zaryté příznivce progresivního blues rocku.

https://www.juliansas.com/

Akci podpořilo statutární město Jablonec nad Nisou
Online předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz

KOUPIT ONLINE goout.net
2-julian-sas.jpg6-sas.jpg7-sas-tourposter.jpg