pátek
16. února 2018
20:00 hod.

KATARZIA

Mladičká Slovenka s kytarou a její silné autobiografické folk rap písně. Doprovodí ji kamarád kytarista Vladko Mikláš.

Katarzia, vlastním jménem Katarína Kubošiová, je slovenská zpěvačka a písničkářka s velmi osobitým projevem, hrající svými vlastními slovy řečeno "girl folk rap" . Svou první písničku složila v 16ti letech při studiích v USA, první koncert s repertoárem čtyř písní odehrála v roce 2012 v bratislavském klubu Nu Spirit. 

Oproti opěvovanému debutu Generácia Y z roku 2013 se slovenská písničkářka na novince Agnostika (2016) obklopila celou kapelou, zůstává ale výhradním tvůrcem svých skladeb. Vedle autorství hudby i textů se rozhodla desku také sama produkovat. Nejen díky tomu potvrzuje, že je v našich končinách výjimečným zjevem.

Hlavní předností Katarzie je intuitivnost, se kterou k hudbě přistupuje. Se svou druhou deskou zbortila škatulku "holka s kytarou" jako domeček z karet a nebojí se odvážných beatů, bohatších kapelových aranžmá ani rapu. Vyniká ale také texty, které jsou osobitou výpovědí mladé umělkyně, nezatížené společenskými, vztahovými ani náboženskými konvencemi. Zpěvačka na pozadí dnešní uspěchané doby vyzdvihuje svou lásku k muzice, která je pro ni jako kamarádka do nepohody. V noci se prý miluje s hudbou i texty, což je ostatně z vypiplanosti alba znát.

Patrné jsou vlivy současné elektroniky i rapu, což s jejími folkovými kořeny vytváří zajímavou kombinaci. Některé skladby mohou pořádkumilovné posluchače až provokovat, protože pro Katarziu jsou typické změny tempa i pěveckého projevu. Stejně jako dokáže s obratností střídat recitované pasáže s momenty, kdy svůj hlas ohýbá do výrazných melodických linek, někdy až k falzetovému zpěvu, jí nedělá problém používat syntezátory a experimentovat. 

http://bandzone.cz/kkatarzia

Online předprodej již skončil, vstupenky můžete nyní zakoupit za plnou cenu v den akce v Klubu Na Rampě 30 - 60 minut před začátkem akce u vstupu do sálu.2-katarzia4.jpg3-katarzia.jpg1-katarzia1.jpg7-katarzia2.jpg