sobota
6. dubna 2024
20:00 hod.

KHOIBA-ZRUŠENO

Kultovní duo Ema Brabcová a Filip Mišík. Dávají dohromady zvuk elektroniky a melodických kytar, které v kombinaci s downtempovou rytmikou tvoří výjimečnou atmosféru. Afterparty: DJ Nu:me.

Khoiba sama popisuje svůj styl jako „atmosferický pop plný melancholie a pozitivních emocí“. S Eminým vznášejícím se a jemně lstivým hlasem a s Filipovou aranží, která se často pohybuje přesně na hraně, Khoiba vytváří snové vrstvy prolnuté neočekávanou drsností.

„Vždy jsme měli speciální napojení. To, kde se my dva potkáváme – Khoiba – je někde na pomezí žánrů. Důvodem může být náš rozdílný hudební vkus, oba jsme i velice rozdílné povahy. Když ale společně děláme hudbu, napojíme se na něco, co s těmito rozdílnostmi nemá nic společného. Khoiba je vlastně takový jazyk, kterým společně mluvíme.“

Jazyk jako takový je organismus, který je neustále v pohybu. A tak tomu je i u Khoiby. Na rozdíl od předchozích alb, je poslední album otevřenější, přímější a naléhavější. To, co dříve dávalo tušit var pod pokličkou, nyní otevřeně vře tak, aby mohla odcházet pára nahoru.

Zároveň jsou Vertical Urgencies (2023) pohledem, někdy možná i pádem do hloubky. Není důležité, zda jde o pohyb nahoru nebo dolů. Stejně jako není důležité, kolik nástrojů na desce zazní, jaké zvuky se odkud linou nebo jestli je písniček 5 nebo 10. Deska funguje především dobře jako celek. Je to jakási homogenní hmota, která s sebou nese silné emoční (vertikální) vlny. Khoiba vznikla v roce 2002. vydala svou první dlouhohrající desku s názvem Nice Traps (2004). To odstartovalo mezinárodní působení kapely, licenci k desce získal německý label Mole Listening Pearls. Díky tomu vyšla deska i v Japonsku a v USA. Khoiba do roku 2008 vydala: Dilemma EP (2002), That Reason EP (2003), It’s All recorded EP(2005), Mellow Drama (2007) a dvd Tortourism (2006). 2008-2019 bylo pro Khoibu obdobím ticha. Filip se věnoval svému sólovému projektu Dikolson, tvořil hudbu k pohybovým představením a filmům, Ema se věnovala studiu psychoterapie a práce s hlasem. Po 12 letech přišla Khoiba s novým albem Khoiba (2019) Minority Records, se kterým velice dobře navázala na introvertní písničkářství, které bylo pro Khoibu velmi typické i před tím. V roce 2023 vydali pod svým vlastním labelem album Vertical Urgencies.Online předprodej u našich partnerů:

KOUPIT ONLINE goout.net
5-khoiba2514.jpg7-khoiba2469.jpg