sobota
11. prosince 2021
19:00 hod.

KRAJINA RÓ

Nová kapela Michala Němce ( Jablkoň) Krajina Ró je očkovaná elektrickými kytarami, syntezátorovými efekty, výraznou rytmikou, dobrými texty a dvěma (♀♂) charakteristickými hlasy. Přesto musela většinu života strávit v karanténě. Teď, konečně, nastal čas, doufejme…

Zakládající člen a kapelník legendární skupiny Jablkoň Michal Němec se obklopil mladými muzikanty a společně založili novou kapelu s poetickým názvem Krajina Ró. V době covidové odmlky natočili své první autorské písňové album Hotel Blázen. Ve studiu Jámor pod zkušeným producentským dohledem Ondřeje Ježka nahrála skupina jedenáct původních skladeb, které stejně jako většinu textů napsali členové kapely. Pro celé album je typický zvuk elektrických kytar, plný efektů, melodických nápadů i nových riffů, podpořený výrazným rytmem baskytary a bicích nástrojů. Barevně i dynamicky tvárné hlasy zpěvačky a zpěváka přitom stejně samozřejmě vstupují do středních i výstředních proudů, punkovým bouřením počínaje a pomalou sametovou náladou konče. Krajina Ró si k nahrávání nezapomněla přibrat i zjitřenou přirozenost pódiového vystoupení, takže Děravá hodina je opravdu živé studiové album.

Tomáš Frolík (kytara, kytarové syntezátory)
Anička Břenková (zpěv, microkorg)
Johnny Judl Jr. (baskytara, basový syntezátor, sbor)
Michael Nosek (bicí, perkuse, elektronické pady)
Michal Němec (zpěv, kytara)

Michal Němec z Jablkoně se rozhodl, že bude vysávat energii z mladších muzikantů a tak založil novou kapelu. (Tomáš Kocian iREPORT.cz).
Mezi spoluhráči  Michala Němce nechybí ani o čtyři desítky let mladší kytarový mág Tomáš Frolík a zpěvačka Anna Břenková. Součástí kapely jsou také zkušení hráči Michael Nosek na bicí a Johnny Judl Jr. na baskytaru. Dohromady přispěli k pestrosti hudby, která je plná písničkové křehkosti, bluesrockové dynamiky a místy i punkové drsnosti. 
Velké žánrové rozkročení, střídání češtiny i angličtiny, velký prostor pro vokalistku, zvuk kytar a elektroniky, to vše dodává Krajině Ró nesmírnou svěžest. (Honza Průša, musicserver.cz).
*Kdo zná Michala Němce, ví, že je po více než čtyřiceti letech na alternativní scéně nevypočitatelnou osobou. Tak hluboký ponor do rockového soundu bychom od něj asi nečekali. *Samostatným zážitkem jsou muzikantské výkony jednotlivých členů Krajiny Ró. Tomáš Frolík je jedním z nejkreativnějších kytaristů v téhle zemi. A k tomu brilantní rytmika… *Konejšivý alt se prolíná s temnou barvou mužského hlasu, a jestliže se potkají v tak silné skladbě, jako je Děravá Hodina, je to jako když se v podzimní mlze rozsvítí pouliční lucerny. Naopak, zpěv v Here I am, nebo Broccoli, trochu vyděsí a rozdráždí, tady se probouzí zvíře… (Josef Vlček, Headliner).

https://krajinaro.cz/kapela

https://www.facebook.com/krajinaro


9-1894.jpg5-foto.jpeg


Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)