pátek
10. prosince 2021
18:30 hod.

KRAUSBERRY

Rhythm'n'blues kultovního hanspaulského seskupení. Support: ZE DNA. POZOR - koncert začíná přesně v 18.30!!!

KRAUSBERRY

Nespoutaná a živočišná. Právě taková pověst provází kapelu, kterou založil bubeník, zpěvák, skladatel a textař Martin Kraus, když se v roce 1984 rozešel po tříletém soužití se skupinou Bluesberry. Jednu ze zásadních rolí v tvorbě kapely hrálo přátelství Martina Krause a Zdeňka Vřešťála ze skupiny Nerez, který zpočátku v kapele hrál na basu. Právě on pro Krausberry napsal zásadní songy jako Vlakem na Kolín, Ohníčky nebo Ubrusy. Většinu textů si ovšem stvořil Martin Kraus osobně.

Zazní hity Kořenová zelenina, Starý časy, Šiksa a gádžo, Vendulka, Můstek, letitý Sluneční hrob, Podíly, Hospodskou holku, Na Hrad, Vlak na Kolín a další.

O vzniku kapely:

„Ivane, Richarde, Mário nezajdem večer na pivo?“ „Jo, jo, to by šlo. A kam?“ „Do Houtyše, kam jinam!“ „Hele, to chce buben a kytaru, dáme blues, tak nějak postaru. Jo, a taky nebudeme bez zpěvu, přijde Martin, právě sestavuje kapelu.“ Tak takhle jednou v neděli vznikly skvělý Krausberry. Více se dozvíte ve veršované kronice „Krausberry - fakta, mýty, aféry“, která vyjde až to přijde. Mário Císař Blues rocková legenda na domácí scéně. „Někdo chce bejt s tebou a někdo od tebe, ale na každej pád všichni chcem do nebe.“


Support:

"Jsme kapela ZE DNA, dříve DNA Brothers. Jdeme v podstatě k podstatě. Chceme Vás vidět rozsvícený a pravdivý. Vyprávíme, zpíváme a hrajeme ze všech hlubin všech dimenzí. Milujeme dlouhý noční jízdy prostorem v bezčasí.

Jindřich hrá kytaru, akordeon a miluje zrzky. Bárt prohání basu a Kateřinu. Důša valí bicí a miluje všechny. Folx ženy nenávidí, ale zpívá básně.

Přijďte s námi prožít další dobrodružství a vemte dědy, syny, dcery, psy, lamy, správný chlapy a Ženy. Jestli máte žirafu vemte jí taky. Naučíme jí zpívat.

Vaše naše kapela ZE DNA"

Ondřej (Folx) Zima - Zpěv

Jindřich (Jindra) Kuba - Kytara, akordeon + občas zpěv

Petr (Bárt) Bartoň - Baskytara + vrána

Dušan (Důša) Kodym - Bicí souprava + vodka
Online předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz


Online předprodej již skončil, vstupenky můžete nyní zakoupit za plnou cenu v den akce v Klubu Na Rampě 30 - 60 minut před začátkem akce u vstupu do sálu.1-5-krausberry-2014-36.jpg8-3-krausberry-04.jpg9-2-0-krausberry2.jpg


Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)