středa
6. dubna 2022
19:00 hod.

LAK NA RAKVE

HáeSko a Jana Hejret Vojtková v černé komedii o smrti jedné herečky, kterou smůla provází i po smrti. Herečka Hana Výborná zemře, ale její rakev nezajede tam, kam má... Proč? Z jakého důvodu zůstane rakev mezi vámi diváky? A co z toho celého vyleze? Přijďte na Lak na rakve a dozvíte se víc.

"Neplánovala jsem napsat tuhle hru. Jen jsem zachytila nápad, který plul okolo, slova a myšlenky a dala jsem jim tvar. Je to koktejl fantazie, osobních zážitků, které jsou divadleně vyhroceny, aby vás bavily. Je to dílo, které je léčba, hra, vzkaz sobě samé a jestli se přidáte a porozumíte, bude mi ctí. A nebojte se smát, protože pokud nejde o život, tak jde o..." Jana Hejret Vojtkova Autorka napsala hru při pohřbu věhlasné sokolky, kde slyšela vzkazy v  hlavě, které zachytila na papír. Humornou formou (nejen) se vyrovnává s  tématem smrti, se kterou není smířen asi nikdo. Dovolte nám černou one woman show Lak na rakve věnovat právě paní Jarině Žitné "tam" nahoru. A  taky trochu originál Pavlovi, Panu spalovači, který byl autorce předlohou. Lidstvím nikoliv vztahem k alkoholu. ́

https://haesko.webnode.cz/lak-na-rakve/

SCÉNÁŘ, REŽIE, HRAJE: Jana Hejret Vojtková
SPECIAL GUESTS: Vikča a Zdeněk Kupka
HUDBA A ZVUK: Lucie Malingerová
SVĚTLA, TECHNICAL SUPPORT: Pavel Hejret

HáeSko přímo navazuje na činnost Hereckého Studia DFXŠ. Jen s tím rozdílem, že z "velkých divadelních prken" míří přímo do škol a klubů s tématy, která řeší každý z nás, ale neříkáme je nahlas... HáeSko je divadlo malých forem velké svou myšlenkou OTEVÍRAT DÁVNO ZAVŘENÉ, NECHTĚNÉ A ČASTO NEŽÁDOUCÍ zážitky, pocity, emoce. Začínáme jako HáeSko, ale máme za sebou už KUS PRÁCE. Pracujeme s nitrem člověka. Malujeme, křičíme, objímáme se, vyznáváme se z toho, co cítíme. Poté režisérka a autorka scénářů Jana napíše originální text přímo vám na míru. Lucka ho doplní originální muzikou. A aby mohl vzniknout KUS PRÁCE, přichází na řadu MOC PRÁCE a na TVORBU s lidmi se těšíme úplně nejvíc. Odměnou nám je představení, kteří hrají skuteční herci. Těmi herci jste vy. 
důchodci 120


8-plaka-t-novy.jpg