pátek
25. dubna 2014
21:00 hod.

LAKE MALAWI

Frontman ex Charlie Straight Albert Černý s novou kapelou. Host: liberečtí Exil 51.

Kapela Lake Malawi v čele se zpěvákem Albertem Černým vznikla na podzim 2013. Díky zkušenostem Černého, které nasbíral jako frontman Charlie Straight, se muzikantům podařilo zahrát své první skladby už v listopadu 2013 v show Simona Ledermana na BBC London. Albert Černý, Patrik Karpentski, Pavel Pilch a Jeroným Šubrt také v Londýně a částečně i v Praze a Třinci nahráli první singl Always June. Produkce se ujali uznávaní muzikanti, kteří v minulosti spolupracovali s Radiohead, Passenger nebo Jamiroquai.

Členové Lake Malawi jsou zkušení hudebníci. Albert Černý byl zpěvákem a autorem písní třinecké skupiny Charlie Straight, která v říjnu oznámila, že už nebude koncertovat.

"Lidé se mě často ptali, proč končím s hraním, ale já nekončím. Prakticky pokračuju ve všem úplně stejně. Píšu písničky a chci je hrát živě na koncertech s kapelou. To, že se nová kapela, ve které hraju spolu s bubeníkem Charlie Straight Pavlem Pilchem, už Charlie Straight nejmenuje, byla gentlemanská dohoda, kterou jsme uzavřeli, a je to tak naprosto správně," vysvětluje Černý. Kromě Černého a Pilcha svou účast v projektu Lake Malawi přislíbil další odchovanec třinecké hudebky Patrik Karpentski, který účinkuje také ve skupinách Toxique a Baromantice s Lenkou Dusilovou.

"S Patrikem Karpentskim jsem chtěl spolupracovat už dřív, ale nějak mi na to vždycky chyběl čas nebo odvaha, tak jsem rád, že jeho dveře zůstaly otevřené a že na naší nové vlně jedeme spolu," vysvětluje Černý. Logem kapely je vlnovka, která je společně s názvem inspirována písní Calgary Bon Ivera.

Nejmladším členem Lake Malawi je Jeroným Šubrt z brněnské kapely Admiral Ackbar."Pavel Pilch (bicí) mi řekl, že našel super basáka do naší nové kapely. Měl pravdu. Překvapilo mě, kolik oblíbených kapel máme s Jeronýmem společných." Umělci, ke kterým se kapela Lake Malawi otevřeně hlásí, jsou Baths, Bombay Bicycle Club, Bon Iver, Beck, Coldplay, Everything Everything, Foals, Jinja Safari, Phoenix, Tame Impala & Teenage Fanclub.
www.lakemalawimusic.com

Liberečtí rockoví Exil 51 hrají v sestavě:
Jan Odvárka - zpěv, kytara
Vojtěch Šilhán - bicí, vokály
Matyáš Veselý - klávesy, perkuse, vokály
Tomáš Prokop - baskytara, vokály
http://www.exil51.cz/ http://bandzone.cz/exil51 https://www.facebook.com/exil51Online předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz


Online předprodej již skončil, vstupenky můžete nyní zakoupit za plnou cenu v den akce v Klubu Na Rampě 30 - 60 minut před začátkem akce u vstupu do sálu.5-malavi-mail.jpg4-exil-51.jpg