pondělí
17. dubna 2023
20:00 hod.

LAYLA ZOE (CAN)

Kanadská bluesově laděná rockerka přezdívaná „The Firegirl“ a její syrový pěvecký projev na "THE WORLD COULD CHANGE“ TOUR 2023

Kanadský bluesový fenomén a držitelka European Blues Awards jako „nejlepší zpěvačka“ Layla Zoe vydala v listopadu 2022 svoje nové, v pořadí třinácté, album s názvem „The World Could Change“. Turné k albu je naplánováno na jaro 2023, k nám se zpěvačka dostane v dubnu.
„Pro mě není nic tak vzrušujícího, jako být na pódiu se svou kapelou a prostřednictvím zpěvu rozdávat posluchačům kousky svého srdce. Ráda píšu písničky, baví mě jejich nahrávání ve studiu, ale živé vystoupení je to, co na své práci nejvíc miluji.“ říká o sobě Layla. Deset let od spolupráce na albu „The Lily“ se opět spojila s Henrikem Freischladerem, aby pod dohledem zvukového mistra Martina Meinschaefera v německém Arnsbergu vytvořili další společné dílo. Henrik vymyslel hudbu, kromě kláves nahrál všechny nástroje, Layla dodala vokální linky a texty. Vznikla tak kolekce jemných balad, soulu, blues, rocku i gospelu, textově se dotýkající bolesti, politiky, lásky i odvahy. Zpěvačka patří k těm, kteří do svého projevu dokážou reflektovat celý svůj život. Její výrazová škála sahá od jemného šepotu až po totální hlasovou explozi. Pokud máte rádi nefalšovanou, poctivou a citlivou rockovou hudbu, toto album je pro vás.

Laylu na živo doprovodí trojice zkušených borců:

Kytarista  Krissy Matthews je mladý talentovaný bluesový muzikant, který se snaží posunout hranice žánru k novým obzorům. Jeho hra má všechny atributy připisované virtuózům. Snad proto se mu přezdívá „Mozart bluesové kytary“ ať už hraje s Hamburg Blues Bandem nebo se svou vlastní partou. Spolu s Laylou tvoří špičkovou dvojici, kterou stojí za to zažít na pódiu.

Basista a hráč na klávesy Paul Jobson není v této branži žádným nováčkem. Hrál s takovými muzikanty, jako jsou např. Chaka Khan, Leroy Hutson, Hamish Stuart, Robben Ford, atd., atd. Jeho specializací je starý soul, funk, blues i jazz. V anketě časopisu Blues Matters byl označen za jednoho z nejlepších hráčů na klávesové nástroje a třikrát byl nominován na British Blues Awards.

Bubeník Felix Dehmel pochází z Hamburku, odkud se zprávy o jeho výtečných kvalitách rozšířily po celé Evropě. Doprovázel takové muzikany jako jsou Marcus Deml, Dan Patlansky, Vladyslav Sendecki, Gary Campbell, Marshall Keys, Rocket Men, Stu Hamm a mnoho dalších.

Neskutečná energie, chraplavý hlas a parádní show - to je Layla Zoe a její kapela. Pro svůj syrový pěvecký projev plný emocí bývá přirovnávána k pěvecké legendě Janis Joplin. Layla se narodila koncem 70. let v kanadské Britské Kolumbii. Blues ji oslovilo již v raném dětství, za což může rozsáhlá sbírka gramofonových desek jejího otce. Zpívat začala v útlém věku a poprvé se na pódiu objevila právě s otcovým bandem, když jí bylo pouhých čtrnáct. Po vydání sedmi cd a napsání knihy poezie (Diary of a Firegirl), získala reputaci jako nejpracovitější mladá kanadská bluesová zpěvačka. Poté, co Layla v roce 2006 vyhrála soutěž Compo 10 Blues Writing ve Finsku, začala stále více navštěvovat evropská klubová a festivalová pódia a tím si vydobyla slušné renomé.

http://layla.ca/

Je jisté, že návštěva koncertu Layly Zoe bude opět výjimečnou událostí.Online předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz


Online předprodej již skončil, vstupenky můžete nyní zakoupit za plnou cenu v den akce v Klubu Na Rampě 30 - 60 minut před začátkem akce u vstupu do sálu.9-live-photo-layla-zoe-photo-by-horst-petri-1-1.jpg8-layla-zoe-1.jpg7-live-foto-2021-layla-zoe-photo-by-roland-kaempfer.JPG7-live-photo-2021-layla-zoe-photo-by-walter-vanheuckelom.jpg9-live-foto-2021-layla-zoe-photo-by-anna-smakman.jpg


Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)