středa
4. prosince 2019
20:00 hod.

LEIF DE LEEUW BAND (HOLANDSKO)

Špička blues-rockové holandské scény mimořádně s repertoárem známé legendy amerického jižanského rocku The Allman Brother Band.

Po několika málo měsících máme opět příležitost uvítat v Jablonci hvězdu holandského rocku a blues – kapelu, v jejímž čele stojí několikanásobně oceněný coby nejlepší kytarista Beneluxu, tedy Leif de Leeuw Band.

Tentokrát však budeme svědky zcela výjimečné události. Skupina, která se může chlubit několika vítězstvími v různých autorských soutěžích, k nám přiveze repertoár známé legendy amerického jižanského rocku The Allman Brother Band, který s velkým úspěchem předvedla v září v Číně a v říjnu ve Španělsku. Ani diskofilové nepřijdou zkrátka – na trhu už je zbrusu nové album „Leif de Leeuw Band plays The Allman Brothers Band“.

Bratři Allmanové byli již v minulosti pro Leifa velkou inspirací. Je to hodně znát na posledním studiovém albu „Until Better Times“ a na vystoupeních souboru. A tak když The Allman Brothers Band odehráli svůj poslední koncert 28. 10. 2014, řekli si členové Leifova souboru, že by mohli dělat podobnou hudbu. Dalším impulzem k tomuto rozhodnutí bylo úmrtí Gregga Allmana v květnu 2017. Tehdy Leif začal organizovat poctu této americké legendě.

Každý, kdo v poslední době viděl Leifovu partu na pódiu, ví, že se nejedná o tradiční blues band. Sám kapelník o tom říká: Nikdy jsme se nebáli spojení různých stylů a jejich kombinací s bluesovými prvky. Proto kapely jako The Allman Brothers Band, ale také The Wood Brothers, Vulfpeck nebo Blackberry Smoke mají na naši hudbu tak velký vliv. Mimochodem zvuk Allmanů je vskutku autentický. Obsahuje v sobě jak blues tak jazz, rock, funk ale i country. A taková je i naše hudba. Ve svých improvizacích se snažíme dosáhnout stejného účinku, jako mívalo spontánní muzicírování bratří Allmanů.“


A ti, co viděli Leifa a jeho kolegy v srpnu na Jabloneckých slavnostech piva, již zhruba vědí, co je čeká. Instrumentální smršť podporovaná dvěma regulérními bicími soupravami prošpikovaná fantastickými kytarovými sóly tří kytar. Taková je současná tvář Leif de Leeuw Bandu.

http://leifdeleeuw.com/

koncert je finančně podpořen městem Jablonec nad Nisou
Předprodej již skončil, vstupenky lze koupit na Rampě před koncertem
Online předprodej již skončil, vstupenky můžete nyní zakoupit za plnou cenu v den akce v Klubu Na Rampě 30 - 60 minut před začátkem akce u vstupu do sálu.6-leeu-de.jpg6-leif-band-foto.jpg5-leef-band.jpg3-leeuf.jpg3-leuf-de-l.jpg2-leef-band-3.jpg9-leif-de-leeuw-band2-photo-marcel-markus.jpg


Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)