pátek
20. května 2022
20:00 hod.

LEIF DE LEEUW BAND (NL)

Hvězda holandského rocku a blues, v jejímž čele stojí několikanásobně oceněný nejlepší kytarista Beneluxu.

Po dvou letech se na Rampu vrací úspěšná holandská skupina, která ve svém názvu hrdě nese frontmanovo jméno, tedy LEIF DE LEEUW BAND.
Jádro kapely zůstává již několik let neměnné: kapelník a kytarista Leif de Leeuw, v kategorii blues & rock několikrát oceněný coby nejlepší v zemích Beneluxu, zpívá a druhou kytaru hraje Sem Jansen, svou basou muziku tvrdí Boris Oud a dvě bicí soupravy obhospodařují Tim Koning a Joram Bemelmans. Tuto pětici tentokrát doplní kreativní klávesista Willem ‘T Hart.
Původní záměr hrát muziku mladým hudebníkům nejbližší, tedy britské blues, vzal postupem času za své. Na albech se původní duch mísil s rockem tu tvrdším či jemnějším, občas až pop… Současný směr je dílem náhody. Leif o tom říká: „Zařadili jsme do svého repertoáru jednu skladbu The Allman Brothers Bandu, jejichž hudba se mi vždy líbila. Posluchači na tom byli obdobně, tudíž ohlas byl velice kladný. Rozhodli jsme se proto vydat celé dvojalbum věnované „Allmanům“ a projeli s ním Evropu. Styl tvorby těchto songů mě hodně ovlivnil a tak naše poslední album vznikalo tak trochu pod jejich vlivem. Jsou to skladby, které dobře fungují někde u táboráku a stejně tak v podání kapely s pořádně dlouhými sóly kytary a kláves. Navíc je v nich spousta místa pro improvizaci, takže nikdo předem neví, jako to celé dopadne. Proto je každé vystoupení jiné a to nás na tom ohromě baví.“
Album, o kterém Leif mluví, se jmenuje „Where we’re Heading“ a je již páté v pořadí. Vyšlo v únoru 2020, vloni s ním kapela vyrazila na turné.
Českou premiéru si nový program odbyl vloni červnu na Valašském Špalíčku ve Valašském Meziříčí, kde kapela vystoupila hned 2x: jednou jako akustické duo na malé scéně a pak komplet na hlavním pódiu. Obě vystoupení patřila k vrcholům festivalu.
Věřme, že i pro návštěvníky Rampy bude tento koncert příjemným zážitkem.

Koncert je na letošní duben přeložen z října 2021, kdy byl kvůli covidu zrušen. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Stránky kapely https://leifdeleeuw.com/
Online předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz


Online předprodej již skončil, vstupenky můžete nyní zakoupit za plnou cenu v den akce v Klubu Na Rampě 30 - 60 minut před začátkem akce u vstupu do sálu.6-foto.jpg5-leif-de-leeuw-band-by-carlo-van-den-heuvel.jpg7-leif-de-leeuw-band-met-sem-jansen-muziekstad-eindhoven-2021-robert-lagendijk-2063.jpg


Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)