pátek
1. května 2015
21:00 hod.

MEDVĚD 009 a SUPERMARKET QUARTET

Úvalská medvědí rocková parta slaví 20 let a rocková kapela z Liberce.

http://www.medved009.cz

http://bandzone.cz/supermarketquartet

Skupina byla založena na konci roku 1994 na troskách úvalských kapel Wáša a SGF. Historie však sahá už do roku 1993, kdy se Pavel Měšťánek po návratu z vojny dohaduje s Vaškem Bláhou o založení kapely. Zpočátku se vedle nich střídají různí hudebníci a konečná sestava krystalizuje na podzim 1994, kdy se k oběma připojuje Mitas, Kiska (bývalý Wáša) a Michal Slanec, Měšťánkův spoluhráč z SGF. První koncert proběhl v květnu 1995 v úvalském kulturním domě na Mártyho oslavách květnového vítězství (dodnes se neví, čí vítězství vlastně slavil).
Zlomovým rokem je rok 2000. Inspirována úspěšnou cestou Divokýho Billa nahrává kapela v únoru 2000 v AS Studiu první ofciální demo VĚŘ MEDVĚDOVI.
Dalším důležitým momentem je příchod saxofonisty Rudy Riga, který zprůhledňuje a podporuje melodické linky, čímž se Medvěd stává charakteristickým. Nahrávka je rozeslána na všechny vyhledávací soutěže a ohlas je nečekaný – účast ve fnálových kolech čtyř nejprestižnějších. Po semifnále Gambrinus Rock in a fnále Broumovské kytary přicházejí dva největší úspěchy – 3. místo v Rock Dobříš, kde je předsedou poroty Michal Pavlíček, a 4. místo ve fnále nejprestižnější soutěže Jim Beam music, kde bylo přihlášeno okolo 250 skupin. Na základě výsledků z hudebních soutěží je obnovena spolupráce s AMEBOU, následují letní festivaly a podzimní šňůra s Divokým Billem. O Medvědovi se začíná psát v hudebních časopisech i denním tisku.
Rok 2010 je další zásadní. Hned první týden v lednu se kapela zavírá do studia SONO ( kde chtěla vždy natáčet) s cílem studiově zúročit materiál vzniklý za poslední dva roky. Co víc, na hudební produkci se Medvěd dohodne s Milanem Cimfem a startuje tak tříměsíční, pro kapelu jedinečná spolupráce, jejímž výsledkem je CD Pozdravuj. Díky producentské práci Milana Cimfeho a i určité odlišnosti hudebního materiálu od předchozích alb, vzniká zvukově i stylově pestré album s nepřeslechnutelnými medvědími kořeny, ale i plno novými hudebními a textovými polohami. Přímo ze studia startuje Medvěd úžasnou letní šnůru s kapelou Divokej Bill, kde během tří měsíců odehrají vedle letních festivalů 12 společných koncertů na Billově samostatné šňůře po letních amfteátrech. CD
Pozdravuj vychází na podzim roku 2010, první menší křest proběhl záměrně doma, ve vyprodané úvalské Sokolovně v listopadu 2010.

V nejbližší době kapela vydá svou v pořadí pátou desku.
Obsazení:
Pavel Měšťánek - kytara, zpěv, texty, hudba
Vašek Bláha - kytara, zpěv
Ruda Rigo - saxofon, zpěv, texty, hudba
Honza Štrup - kytara, zpěv
Mitas - basa
Kiska - bicí
ing. arch. Tajfun - klávesy

 

 


9-xdiez2vp8vnpsxop-dlfiyp01r0dg8-2.jpg9-banat20.jpg4-medved-009.png