středa
14. října 2015
19:00 hod.

MF OUTDOOROVÝCH FILMŮ

Few Days, Alegria-A Humanitarian Expedition,Obrigado Amigos.

Few Days
Režie: Tomáš Galásek
Země: CZE
Délka: 42 min.
Film Few Days sleduje dvě skupiny českých freeridových jezdců, z nichž obě mají stejný cíl, avšak odlišný způsob jeho zdolání. Jedna skupina freeriderů dobývá švédské vrcholky v pohodlí helikoptéry, zatímco ta druhá si podmaňuje sjezdy v rakouských horách pomocí svých vlastních sil. Jejich odlišný charakter, ale stejný přístup k horám ukazuje jednu společnou vášeň: svobodu a čerstvý prašan. Ve snímku se objeví česká freeridingová špička. Na heliskiing ve Švédsku se vydal Robin Kaleta spolu s českým olympionikem Ondřejem Bankem. Ve druhé skupině, která si to na rakouské vrcholky vyšlápla po vlastních nohou, se objeví freerideři Lukáš Niemczyk, Lukáš Bilko, Martin Knybel nebo také snowboardisté Filip Paseka a Aleš Zeman.

Alegria-A Humanitarian Expedition
Režie: Christoph von Toggenburg
Země: CHE
Délka: 28 min.
Humanitární expedice vypráví příběh neuvěřitelné sólové expedice přes Himaláje, která změnila životy tisíců lidí, kteří potřebovali pomoc. Na podporu pacientů s leprou a mentálně strádajících žen v Indii jel Christoph von Toggenburg na kole 3200 kilometrů po nejvyšších stezkách světa a táhnul za sebou čtyřicetikilový vozík s vybavením, nezbytným pro přežití.
Humanitární expedice napříč Himalájemi, která dojala stovky tisíce lidí po celém světě.

Obrigado Amigos
Režie: Ondřej Smrž
Scénář: David Michovský, Ondřej Beneš, Ondřej Smrž
Země: CZE
Délka: 20 min.
Parta ostřílených českých lezců pod patronací Ondry Beneše vyjela do Brazílie s cílem vytvořit hodnotný prvovýstup v 600 metrů dlouhé skalní stěně utopené v džungli! Plánování a realizace výstupů v dalekém a neznámém terénu je samozřejmě značně odlišné od lezení na lokální skále.

Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídka outdoorových filmů. Za dvanáct let své existence se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. Vždyť v loňském roce putoval čtyřiceti třemi českými a slovenskými městy. Poprvé zavítal také do Ruska. Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné.

Filmy nás zavádějí do různých míst naší planety, ukazují mentalitu a kulturu tamních obyvatel. Zavádějí nás do prostředí, kam se běžný "smrtelník" nedostane. Mnoho filmů má velký sociální a citový náboj. Festivalu se zúčastňují čeští, slovenští a zahraniční autoři, filmová studia, národní televize i soukromé televizní společnosti, a to v profesionální i amatérské rovině. Festival a tento filmový žánr má také své mimořádné specifikum a jedinečnost. Filmy si na nic nehrají, to, co divák vidí, je skutečnost, která se odehrála. Filmy jsou jedinečné a neopakovatelné.
Pořádá OUTDOOR FILMS s.r.o.

Akce probíhá za finanční spoluúčasti statutárního města Jablonec nad Nisou v rámci projektu „Jablonec nad Nisou 2015“


0-obrigado-amigos-4.jpg2-few-days-photo2.jpg5-alegria-a-humanitarian-expedition.jpg