úterý
18. října 2016
18:00 hod.

MF OUTDOOROVÝCH FILMŮ

Filmy dobrodružné, adrenalinové, ale i cestopisné z různých míst planety. Festival provází výstava z historie jabloneckého sportu.

Madagaskar osobně a zblízka - film, který málem nebyl
Režie: Miloš Brunner
Scénář: Miloš Brunner
Země: CZE
Délka: 61 min.
Čtvrtý největší ostrov na světě Madagaskar bývá pro svoji izolovanost označován jako "Konec světa“. Život na něm je naprosto odlišný od toho, co známe z našeho "moderního" světa. Země tisíců kilometrů dlouhého pobřeží, pláží a rozervaných skalisek. Minulost se zrcadlí v přítomnosti a nadpřirozeno je samozřejmou součástí života. Tradice a magie jsou všudypřítomné. Přestože se mnoho rituálů a tradic doposud udržuje, otázkou je, jak dlouho ještě. Mým záměrem bylo, přispět svým dílem k zachování těchto tradic a alespoň těch zbytků unikátní původní přírody, které na ostrově zbyly.

High & Mighty
Režie: Nick Rosen, Peter Mortimer, Josh Lowell
Scénář: -
Země: USA
Délka: 20 min.
Highball bouldering není nic pro padavky. Pokud se jedná o obtížnost na hranici lidských lezeckých možností, můžou se věci rychle vymknout kontrole. Sledujte působivý boj Daniela Woodse při snaze překonat svůj strach a vylézt jednu z nejtěžších high-ball cest The Process.

ALTAI - An Unexpected Fortune
Režie: Johannes Hoffmann
Scénář: Johannes Hoffmann
Země: AUT
Délka: 19 min.
Na jaře roku 2014 zamířili rakouští a němečtí skialpinisté do odlehlých částí ruského pohoří Altaj a doufali, že zde objeví lyžařský ráj. Po dlouhém cestování se znova ocitli v miniaturní chatičce na okraji ruské farmářské vesničky zvané Kuraj a neměli tušení, co se bude dít dál...


Za finanční spoluúčasti SMJN. 5-madagaskar.jpg1-mfof-2016-banner-233x200.jpg1-altai.jpg8-high-mighty.jpg