středa
19. října 2016
19:30 hod.

MF OUTDOOROVÝCH FILMŮ

Degrees North, Nanga Dream, Chaos Theory a Kola pro Kilimandžáro. Festival provází výstava z historie jabloneckého sportu.

Degrees North
Režie: Guido Perrini
Scénář: Xavier De Le Rue
Země: CHE
Délka: 54 min.
Při sledování akčních záběrů s předními freeridery člověku vstávají vlasy na hlavě. Světově známí freerideři Xavier De Le Rue, Samuel Anthamatten a Ralph Backstrom posouvají sport freeridingu s pomocí použití nových technologií až do odlehlých oblastí..

Nanga Dream
Režie: Marek Klonowski
Scénář: Marek Klonowski
Země: IRL
Délka: 25 min.
Od roku 2010 se Marek Klonowski pokusil o zimní výstup na Nanga Parbat pětkrát (dvakrát Diamirskou cestou a třikrát Rupálskou), jako první člověk v historii. NANGA DREAM je zároveň snem o lepším světě.

Chaos Theory
Režie: Mike McKay
Scénář: Mike McKay
Země: CAN
Délka: 13 min.
Teorie chaosu je cestou do "divočiny" a o snaze ulevit lidské duši. Každý vodák se vydává hledat klid, do království řeky, do míst nespoutaného pohybu a síly.

Kola pro Kilimandžáro
Režie: Red Bull Media House
Scénář: Red Bull Media House
Země: CZE
Délka: 7 min.
Rebecca Rusch společně s dobrodruhem Patrickem Sweeney vyrážejí na expedici k nejvyššímu africkému vrcholu Kilimandžáro. Jejich dopravním prostředkem jsou horská kola a veškerou výbavu táhnou na svých zádech. Vrchol 5885m.n.m se během šestidenní cesty kolikrát jeví jako nedosažitelný, terén je komplikovaný a nevyzpytatelný. Hlavním důvodem cesty je získání financí pro neziskovou organizaci World Bicycle Relief. Za každou zdolanou stopu nadmořského převýšení vybírají jeden dolar. Za výtěžek se pořídí nová kola pro africké studenty.

Za finanční spoluúčasti SMJN. 


4-nanga-dream.jpg4-699x600-mfof-vetsi.jpg1-degrees-north.jpg8-chaos-theory.jpg4-kola-pro-kilimandzaro.jpg