sobota
19. ledna 2019
20:00 hod.

MRAKOPLAŠ A DISNEYBAND

Pohodový bluesový folkrockový večer.

Skupina Mrakoplaš vznikla v roce 1995 původně jako folkrocková kapela a stejně, jako se měnilo personální obsazení skupiny, měnilo se i zaměření a styl, o kterém (pro žánrové škatulkáře) dnes můžeme říct, že je to blues i folkrock.

Že kapela patří nejen na bluesová pódia, například festivalu Blues Alive v Šumperku, ale i na folková, dokazuje účast Mrakoplaše na folkových festivalech a soutěžích. V roce 1998 tak kapela oslavila zisk Porty v kategorii folk, účast a ocenění na festivalech Okolo Třeboně nebo Zahrada v Náměšti na Hané.

Díky její kvalitě si tvorby Mrakoplaše všimli i v České televizi, která kapele umožnila natočení videoklipu, a rozhlasoví posluchači kapelu ocenili vítězně svými hlasy v soutěži pořadu Zvukový portýr ČRo Sever.

www.mrakoplas.cz

Disneyband není tradiční folkovou kapelou. Svým žánrovým rozkročením často motá hlavy nejen pořadatelům festivalů, dramaturgům a hudebním kritikům, ale možná i samotným fanouškům. Ovšem právě to je zároveň i jejich největší devizou! Jejich koncerty stejně jako nahrávky nenudí. Jsou dynamické, plné překvapení a emocí. Vemlouvavé texty, hledání nových hudebních postupů i odvaha experimentovat, to je směr, kterým Disneyband vyšlapává svou vlastní hudební cestu. Nejspíš to není zábava pro široké masy, ale fanoušci chycení Disneybandem jsou často těmi skalními, kterým se tvorba této kapely neomrzí po celý život.

Repertoir kapely se opírá až na výjimky o písně Martina Kadlece, kde důraz je kladen především na zvukomalebnost a obsah Martinových textů.

sestava: Anička Drábková - zpěv, kytara, příčná flétna, klavír, rytmika Marek Štulír – baskytara, rytmika Martin Kadlec - kytara, zpěv

https://bandzone.cz/disneyband5-disneyband.jpg0-mrakoplas-847x611.jpg