čtvrtek
23. ledna 2014
19:30 hod.

NA KOLE DO SANTIAGA DE COMPOSTELA

Na kole po méně známých poutních cestách do Santiaga de Compostela se šéfredaktorkou časopisu Cykloturistika Slávkou Chrpovou.

Poutní cesta do Santiaga de Compostela, tzv. Camino Francés je jednou z nejznámějších, ale také nejpřeplněnějších poutních cest vůbec. Naopak Caminho Português prochází na severu Portugalska zapomenutým a méně navštěvovaným krajem Minho, Via de la Plata zase chudým dobytkářským krajem Extramadurou. Všude vás osloví sluncem prozářené vinice, staré olivovníky, okolo kterých prošly už tisíce poutníků, ospalá atmosféra měst se zachovalými historickými jádry a úzkými uličkami, románské vesnické kostelíky i majestátní katedrály, kamenné svaté kříže na křižovatkách cest, meandry potoků, přes něž se klenou římské mosty či svatojakubské mušle zavěšené na batozích poutníků. Přijďte vychutnat atmosféru těchto méně známých poutních stezek, která jsou úzce spjaty se životem sv. Jakuba a jeho šířením Kristova poselství v Portugalsku a Španělsku, v multimediální projekci šéfredaktorky časopisu Cykloturistika Slávky Chrpové. Ta se v loňském roce vydala na sólo cestu po španělské Via de la Plata ze Sevilly do Salamanky a v roce 2010 spolu se dvěma dalšími ženami projela natěžko trasu z Porta do Santiga de Compostela, což bylo v době, kdy se slavil svatý compostelský rok. Přijďte se inspirovat, nabrat zkušenosti, abyste příště už mohli poutníky slovy Bom caminho! zdravit sami. Trasy jsou vhodné pro každého v každém věku.

 


6-dsc04410.jpg5-via-de-la-plata1.jpg4-via-de-la-plata-caparra-symbol-cesty.jpg0-dsc04433-upr.jpg2-via-de-la-plata-slavka.jpg1-spanelskoviaplata.JPG7-portugal.jpg