úterý
10. prosince 2019
19:00 hod.

NEJKRÁSNĚJŠÍ TREKY NEPÁLU A EXPEDICE AMA DABLAM

Beseda Honzy Trávy Trávníčka - jednoho z nejzkušenějších českých himalájských lezců, který zdolal již pět osmitisícovek.

Honza Tráva Trávníček je jeden z nejzkušenějších českých himalájských lezců, který zdolal již pět osmitisícovek – Gašerbrum (2009), Manáslu (2011), Annapurnu (2012), K2 (2014) a Čo Oju (2016).

Vysokohorské lezení bez kyslíkového přístroje a pobyt v horách se stalo jeho životní náplní a proto svůj čas dělí mezi náročné expedice a horské treky.

Přednáška nebude zaměřena na dobývání osmitisícových vrcholů, ale na nejkrásnější horské treky v Nepálu, které jsou běžně dostupné všem milovníkům hor. S „Trávou“ se dostaneme na Kalla Patthar – božskou vyhlídku na Mt. Everest, Gokyo Ri – nejkrásnější jezero Nepálu, slavný průsmyk Thorong La, a nebo na technicky jednoduchou horu Mera Peak (6 461 m).

"Všechny přednášky nejsou jen o extrémech, osmitisícových vrcholech a dobrodružství při jejich „dobývání“. Můžeme vám povyprávět také o našich výletech nebo třeba o tom, jak se cestuje po světě, když jste vegetarián…“Obyčejné“ treky nás baví mnoho. Chceme vám ukázat neuvěřitelnou nepálskou krásu nejen hor, krajiny, památek, ale i lidí."


9-nepal.jpg1-nepal2.jpg