pondělí
4. dubna 2016
17:00 hod.

NEMUSÍŠ S LÁSKOU, STAČÍ S CITEM

Jeden svět 2016 - festival dokumentárních filmů o lidských právech

Lenka Vochocová, Kateřina Bubeníčková, Česká republika, 2015, 52min.
Je sexualita lidí s mentálním hendikepem v dnešní společnosti stále tabu? Pokud ano, tento dokument se ho snaží zbořit. Sledujeme v něm příběh čtyř hlavních aktérů, dvou žen a dvou mužů. Partnerství, sexualita, ale také otázka rodičovství jsou ústředním tématem jejich diskusí. Zda je například lepší přijít ve čtyřiceti o panictví s prostitutkou, nebo si počkat na pravou lásku. Jaké to je porodit zdravé dítě, a nesmět se o něj starat. Nebo jak se jako žena vyrovnat s tím, že mě v mládí přiměli k podvázání vaječníků.

Přemýšleli jste někdy o intimních vztazích a sexualitě lidí s mentálním handicapem? Podívejte se kromě dokumentu i na web Inventury – platformy, která úspěšně integruje tyto lidi do společnosti, a odstartujte diskusi na tabuizované téma s lidmi kolem vás. Odvedete velký kus práce už tím, že mnohým ze svého okolí „otevřete oči“.

Host pro debatu: Lenka Vochocová, režisérka.
PhDr. Lenka Vochocová, Ph.D. je výzkumnou a pedagogickou pracovnicí katedry mediálních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Spoluzakladatelka občanského sdružení Inventura a koordinátorka jeho aktivit. 


1-nemusis-s-laskou.jpg