středa
3. prosince 2014
19:00 hod.

O zvířatech a lidech aneb večer nejen o rostlinné stravě

Beseda s Pavlem Houdkem "14let na rostlinné stravě" - o výhodách, přínosech a rizicích tohoto životního stylu. Poté promítání filmu "Duše v našich strojích".

Čistě rostlinná (veganská) strava má celou řadu výhod, a to nejen pro tělo. Získáte při ní více energie, budete méně nemocní, budete více stíhat a uděláte víc. Tento způsob stravování má také pozitivní dopad na životy zvířat a na celou planetu. Pavel Houdek se s vámi podělí o praktické zkušenosti s více než čtrnáctiletým nepřetržitým stravováním pouze rostlinnou stravou. Podíváme se nejen na přínosy a výhody, ale i na to, jak k rostlinné stravě přistupovat v každodenním provozu, a povídat si budeme o rizicích, které veganská strava může při nesprávném přístupu přinést.

"Duše v našich strojích" (Ghosts in Our Machine) r. Liz Marshall • Kanada • 2013 • 93 min.
Portrét fotografky Jo-Anne McArthur je výpovědí jednotlivce, který se přes všechna rizika rozhodl čelit brutalitě dnešního světa. Jo-Anne McArthur přináší svědectví z míst, kam běžní konzumenti ani novináři nikdy nevstoupí – z farem, velkochovů i pokusných laboratoří. Její objektiv před námi rozprostírá svět, na který se místy kouká s těžkostí, avšak vidět jej musíme. Vede nás k zamyšlení, zda skutečně musí být zvířata předmětem vlastnictví a využívání, nebo to jsou cítící bytosti, které mají právo na plnohodnotný život bez bolesti.  

 Během akce budete moci ochutnat veganské výrobky firmy Vegit-Point a možná i něco navíc:-)
vstupné dobrovolné


6-ghosts.jpg