úterý
29. září 2015
20:00 hod.

Obsluhoval jsem anglického krále

Napsal Bohumil Hrabal, pro Divadlo jednoho herce upravil a hraje Václav Helšus.

A neuvěřitelné se stalo skutkem …, když jsem před desítkami let četl tuto větu poprvé v Hrabalově novele, nenapadlo mne, že se z ní stane téměř lidové rčení. Napadlo mě něco jiného – tohle je přece rozhovor s divákem, to musí na jeviště! Dnes mám za sebou přes dvě stě repríz této inscenace po celé republice.

Jedinečné, bytostně české vyprávění starého cestáře o jeho snech a skutečném životě je plné lidské moudrosti a jak jinak – i humoru. Ten u Hrabala vyplývá z vnitřní radosti poznávat svět a sebe sama i přes zdánlivě nepřekonatelné překážky – „Ty hvězdo úžasu, která mě stále provázíš životem, tys mě vynesla až na milionáře, ale teprve tedˇ, když jsem byl sražen dolů, zas na všechny čtyři, tedˇ vidím, že záříš víc než jindy!“

V divadle typu One man show jsem již vytvořil několik titulů – Bajky, Hrobník dánský, Strašák, Banzai. Představení Obsluhoval jsem anglického krále nabízí kromě uměleckého zážitku i mimořádnou příležitost pro mě, totiž setkat se s diváky jako se svými kolegy a spoluaktéry.

Těším se na Vás.                                                                       Václav Helšus

Akce probíhá za finanční spoluúčasti statutárního města Jablonec nad Nisou v rámci projektu „Jablonec nad Nisou 2015“Online předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz
1-helsus-denik-600.jpg