sobota
15. ledna 2022
20:00 hod.

OMNION

Jednočlenný sebesmyčkovací orchestr Tomáše Reindla, elektronika s živými nástroji. Support: Pavel Sedláček-špičkový mladý hráč na handpany (hang).

Inspirace prastarou posvátnou hudbou Východu i Západu ve spojení s novými možnostmi hudebních technologií.
Elektronika s živými nástroji (tabla, didžeridu, trom-bone, pra-klarinet...) a hlasy (alikvótní zpěv, beat-box).
Už jste někdy viděli kapelu, ve které se hraje na 10 různých nástrojů včetně kouzelného prstenu? Všude spousta kabelů, a elektroniky, ale skupina to není. Na všechno hraje jeden človek, performer s espritem, multiinstrumentalista - OMNION.

Omnion je sólový projekt multi-instrumentalisty a skladatele Tomáše Reindla, ve kterém pod jednou slupkou spojuje mnoho vrstev a inspirací hudebními tradicemi východu i západu, spolu s novými hudebními přístupy a technikami.Kromě tradičních nástrojů (např. tabla, didžeridu, trom-bone, valašský pra-klarinet, koncovka) a použití lidského hlasu (alikvótní zpěv, gregoriánský chorál, recitace rytmů) využívá Omnion technologie smyčkování a vrstvení v reálném čase, kdy se doslova před očima (i ušima) posluchačů rodí vícehlasé sbory, rytmické struktury či ambientní plochy.OMNION hraje nejen poslechové, ambientní, či chill-outové produkce, ale i taneční sety, (inspirace žánry, jako psy-trance,atd.) elektronika je zde však vždy  ve spojení s živými nástroji (tabla, didžeridu, trom-bone, pra-klarinet...) a hlasy (alikvótní zpěv, beat-box).https://www.omnion.cz/

Pavel Sedláček je i přes své mládí považován za jednoho z nejpozoruhodnějších světových hráčů na handpany. Koncertoval v Evropě, USA, Kanadě, na Tchaj-wanu i v Japonsku, vystupoval v České Televizi, je autorem nespočtu handpan hudebních videí na svém YouTube kanálu a spolupracoval též se slavnými světovými hráči jako David Kuckhermann nebo Sam Maher.
Pavel vede i semináře, kde se můžete naučit úplné základy nebo zdokonalovat ve hře na handpan v jakékoliv úrovni v rámci individuálních lekcí nebo skupinových seminářů.
Naučíte se principy tvorby tónů a zvuků na handpanu, technická cvičení různých stupňů obtížnosti, řadu rytmických struktur a jejich rozvíjení, kompozice i možnosti kreativní hudební improvizace na tomto nástroji. Individuální lekce probíhají v showroomu Léčivé Nástroje v Jablonci nad Nisou v termínech dle domluvy. V případě zájmu zavolejte  přímo Pavlovi Sedláčkovi na číslo: 737 885 765.

Skupinové semináře se mohou uskutečnit v Jablonci nad Nisou nebo přímo u vás, ve vašem městě. Dejte nám vědět.
Během seminářů budete mít navíc možnost ponořit se do nádherné hudby Ivo Sedláčka a Pavla Sedláčka, kterou pro vás v rámci relaxací na těchto seminářích společně rozezní. 

Na malé video z nedávného semináře hry na handpan pro začátečníky se můžete podívat ZDE.
důchodce 120


7-3-tom-klarinet.JPG2-2-omnion-foto-j-kuda-full.JPG2-9-tabla-pattern.jpg