pátek
14. září 2018
20:00 hod.

PAVEL J. RYBA DUO a JAZZTET

Show mimořádně technicky disponovaného baskytaristy, o kterém hovoří s uznáním nejen odborníci, ale také muzikanti a posluchači na celém světě. Duo s Petrem Valáškem - basklarinet,vokál.

O kvalitě a originalitě Pavla J. Ryby svědčí i přehled koncertů na předních světových pódiích od Evropy přes Rusko až po USA, Argentinu, Chile…(např. Knitting Faktory – New York, Blues Alley – Washington, Le Club – Moskva, Teatro San Martin – Buenos Aires, Salon Dorado, Cassa de la Cultura – Buenos Aires, Club de Jazz de Santiago – Chile, Birmingham Symphony Hall.)
Jeho alba recenzují prestižní zahraniční hudební časopisy, což se podařilo jen málu z našich hudebníků.  CD „Yes, Yes , No, No” obdrželo dokonce v roce 2000 maximálních pět hvězdiček v žebříčku Jazzize Magazine (USA), kde se udrželo tři měsíce na 1. místě ve společnosti top světových osobností, jako jsou např. Joe Zawinul, D. Sanborn, M. Davis, Marcus Miller.
Svým stylem hraní zaujal takové hudebníky, jakými jsou Mike Stern, Dean Brown, Josef Skrzek, Garry Lucas, Bryan Corbett, kteří se spolupodíleli na jeho projektech a koncertních turné. V domácím prostředí spolupráce s Janou Koubkovou, Michalem Davidem, Jazzem Q Martina Kratochvíla, se skupinou Marsyas a Zuzanou Michnovou, Petrem Rezkem, Petrem Novákem, Hanou Zagorovou.
"Rybův tón zní nádherně a jeho basové linky vždycky dávají smysl a na koncertním vystoupení je obecenstvo v sedadlech jako na jehlách. Základní kámen Rybových vystoupení, je čirá basová mašina, v ní Ryba uplatnil svůj mnohočetný talent jako skladatel, baskytarista a osobitý frontman, který umí navázat vztah s publikemOheň sálající s Rybových sól pak dokládá, že dorostl v hráče velké tvůrčí hloubky."
Originalitu vystoupení podtrhují live natočené podehrávky od předních českých a zahraničních jazzových hudebníků i s vizuální projekcí.

Jazztet ZUŠ Jablonec n. N. je školní kapela mladých zapálených muzikantů objevujících jazzové standardy.
Složení Jazztetu:
Klarinet, alt saxofon - Ondřej Vlášek
Klarinet - Eliška Matoušová
Příčná flétna - Zuzana Šikolová
Pozoun - Vít Sladký 
Pozoun - Jan Václavů
Tenorsaxofon - Jan Novenko 
Barytonsaxofon  - Ondřej Hašlar
Příčná flétna - Zuzana Šikolová
Klavír - Jakub Vlášek, j.h.
Baskytara - Florián Pejcha
Bicí - Martin Gorčík, Petr Lhota
Vedoucím souboru je Ing. Vladimír Vlášek

 
Předprodej na Rampě út-so od 18 h, v restauraci Pod Rampou po-pá 11-14 h
Online předprodej již skončil, vstupenky můžete nyní zakoupit za plnou cenu v den akce v Klubu Na Rampě 30 - 60 minut před začátkem akce u vstupu do sálu.7-ryba4.jpg2-duo-ryba2.jpg5-ryba2.jpg9-jazztet.JPG2-ryba3.jpg6-ryba.jpg


Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)