středa
1. března 2017
19:00 hod.

PEMA SAMDUP – BUDDHISTICKÝ MNICH

Hovory a promítání s buddhistickým mnichem z odlehlého údolí Spiti o tibetské kultuře.

Pema Samdup přijede z kláštera Kowang v odlehlém údolí Spiti v severoindickém Himálaji do České republiky v rámci Festivalu ProTibet 2017. Pohovoří o životě v regionu, kde je tibetská tradice stále ještě živá.
Je spoluzakládalem organizaci Sapan Foundation, která zastřešuje podporu klášterních škol pro chlapce a dívky v oblasti Spiti. Od roku 2006 spolupracuje s organizací MOST ProTibet na budování a zlepšování podmínek v těchto klášterních školách.  Díky českým dárcům zajišťuje lepší vzdělání pro místní děti a zlepšení zdravotní péče v těchto vysokohorských oblastech Himálaje.

Beseda bude zaměřena na život buddhistických mnišek. Budou promítnuty fotografie o životě v horské poušti, kde je nedostatek vodních zdrojů, zemědělské půdy, kde je slunce a vítr tak ostrý, a kyslík tak řídký, že se dá hovořit o jedněch z nejméně hostinných oblastí této planety.

 Proč je život v těchto koutech světa tak krásný, přestože je tvrdý? Jaký má Pema vztah k České republice? Přijďte se zeptat na to, co Vás zajímá.

Více o projektech na www.protibet.cz


5-pema-3.jpg2-pema-beseda-jablonec-nad-nisou.png6-pema-5.jpg0-pema-2.jpg1-pema-4.jpg1-pema-1.jpg