sobota
27. ledna 2007
21:00 hod.

IVÁN GUTIÉRREZ A MADERA

Vyjímečný koncert v Klubu Na Rampě - urban folk nejen ve španělštině.

Iván Gutiérrez je kolumbijský zpěvák, kytarista a skladatel, známý ze spolupráce se Zuzanou Navarovou. Od roku 1993 spolu natočili 3 alba. Pak odjel na dva roky do Španělska a vrátil se s novými energiemi. Tehdy, před dvěma roky, potkal Tadeáše Mesanyho, hráče na kontrabas.

Tadeáš Mesany vystudoval různé hudební školy a věnuje se hudbě profesionálně. Prošel řadou hudebních skupin, první kapela byla Šum Svistu, tehdy se přestal věnovat jenom klasické hudbě, ale začal se zajímat i i jiné žánry (lidové písně, tango, jazz) a začal spolupracovat i s dalšími soubory (Marcipán, Sin Rumbo, jh E.O.S.T.).

Oba založili skupinu Madera, což znamená španělsky dřevo, které je pevné a zároveň i dýchá, ale přeneseně i potenciál člověka, to, co dává člověku charakter. Hudba, která skupina hraje by se dala pojmout jako městský folk (urban-folk), která čerpá z podobných zdrojů jako třeba Silvio Rodríguez (nueva canción, nueva trova), Tom Waits, Gilberto Gil (musica popular brasileira), Thomas Fersen (chanson francaise), Smashing Pumpkins nebo Zuzana Navarová. Konečný výsledek není folklór, který by odkazoval na jednu geografickou kulturu, ale spíš na tu směs, kterou se dá najít v různých velkoměstech, kde se setkávají lidé z celého světa.

Napsali o Ivánu Gutiérrezovi

*/and/*quot; ... Kytaristu Ivána Gutiérreze jsem znal dosud jen ze spolupráce se Zuzanou Navarovou na albech */and/*quot;Skleněná vrba*/and/*quot; a */and/*quot;Zelené album*/and/*quot;. Jeho debut jsem zaznamenal a přiznám, že jsem byl hodně natěšený na to, co uslyším. Výsledek? Krásný...*/and/*quot;

http://o3.volny.cz

*/and/*quot; ... Ivan Gutierrez, sympatický už tím, že se nesnaží posluchačům nabídnout nějakou ambiciózní variantu world music, že se nerozhlíží, kde urvat nějakou tu výroční cenu, s pomocí několika přátel jednoduše natočil pěkné písničkové album...*/and/*quot;

Karel Prokeš, MF DnesAkce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)