sobota
17. března 2007
20:00 hod.

ZNOUZECNOST

Punkový svéráz z Plzně! Po dlouhé době u nás, melodické pecky pro pšechny generace punkových nadšenců a tancechtivých mániček. Radio FM Plus a hasičiiiii... více info níže nabo na .

Rok 1979: Po jednej z plzeňských ulic si vykračujou čtyři deváťáci : Moustašek, Dracula, Děs a Babička. */and/*quot;Založíme skupinu!*/and/*quot; Těžko určit, kdo z nich dostal ten nápad.

Vedení se ujal Děs : */and/*quot;Já budu sólák*/and/*quot;.

*/and/*quot;To by to dopadlo,*/and/*quot; smál se Moustach, */and/*quot;vždyť neznáš ani jak se ladí, natož akordy!*/and/*quot;

*/and/*quot;To je jedno, ale mam doma kytáru*/and/*quot;….

*/and/*quot;Tak to já budu basák*/and/*quot;,řval Moustašek, kterej na tom byl o to hůř, že basovku viděl pouze několikrát v televizi. Ještě chvíli si vymejšleli, ale pak padl večer a */and/*quot;muzikanti*/and/*quot; se rozešli, nápad usnul ve tmě a spal až do dne, kdy k nám přišel Děs se španělkou. Posadil si jí na klín a začal do ní řezat. A protože mu občas upadla, pochopil, že musí udělat něco jako akord, aby jí udržel. Zmáčkl tedy všechny struny ukazovákem podepřeným ostatními prsty. Zvuk se sice zakalil, ale Děsovi to stačilo k tomu, aby stvořil svou první píseň, pozdější Krkavec. A po pravdě řečeno, sklidil značný potlesk. A to jak ode mne, tak i od mého bratra Moustacha.V té době totiž už Moustach mohutně roznášel po třídě */and/*quot;učení*/and/*quot; čs. */and/*quot;kašparpunku*/and/*quot;, které pochytil od Démy, největšího kašpárka v celém okolí. Narážel sice na silný odpor */and/*quot;drňáků*/and/*quot; a */and/*quot;tvrďáků*/and/*quot;, ale přesto se mu podařilo získat na svou stranu alespoň třídní strašáky - Draculu a Děsa. Bylo rozhodnuto. Tenkrát po Děsovo extempore u nás v pokojíku jsem pochopil, že takovej talent, takovýho profíka a takovou příležitost si nesmíme nechat ujít. Určil jsem termín první zkoušky. Bylo to někdy v říjnu...Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)