úterý
22. dubna 2008
20:00 hod.

SUPERMARKET

Nové představení divadla Fortissimo, nazvané s trochou nadsázky */and/*quot;Supermarket*/and/*quot;, je založeno na hře s hlavní rekvizitou, která je pro toto prostředí typická. Je to ona všem dobře známá drátěná klec na kolečkách, ve které si obvykle svážíme své úlovky získané v regálech velkoplošných prodejen.

Divadlo Fortissimo tvoří dva dlouholetí přátelé a spolupracovníci:

mim Vladimír Kulíšek a hudebník Radek Michalko.

Největší předností jejich netradičně pojatých představení je aktivní spolupráce s obecenstvem. Vznikají tak komické situace, kterými je publikum vtaženo do děje a přímo spoluvytváří každé konkrétní představení. Vlado Kulíšek dokáže pevně upoutat pozornost obecenstva a provádí jej všemi nečekanými situacemi s humorem a zdánlivou lehkostí.

Představení jsou jedinečným zážitkem zvláště v současné době, která dovolí divákům obvykle jen pasivně přihlížet z křesel před televizními obrazovkami.

Možná i díky tomu jsou představení této dvojice často hodnocena jako jedna z mála školních představení, kde se děti i učitelé opravdu */and/*quot;baví*/and/*quot;.

Vladimír Kulíšek tvoří s Radkem Michalkem dokonale sehranou dvojici. Od roku 1989 s velkým úspěchem absolvovali již více než 2500 jednotlivých vystoupení v Čechách, na Slovensku, v okolních zemích Evropy, ale také například ve Vietnamu. Velmi originální jsou také jejich vystoupení na různých divadelních festivalech, kde zaujímají ve svém žánru výrazné postavení. Bývá oceňováno zejména strhující provedení a spontánní humor, servírovaný s vřelostí a přirozeností.

www.thefortissimo.com