sobota
19. května 2007
21:00 hod.

FLAMENCO FEVER LA CHIRI */and/* LOS REMEDIOS

Vystoupení přední flamencové tanečnice La Chiri se skupinou Los Remedios, která obohacuje flamenco o prvky jazzu, klasiky, latin music.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Žhavé flamenco rozpálilo pražské divadlo

Flamenco Colores de Amore Autor: Martin Žucha, aktuálně.cz

10:24 | 17. 4. 2007

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Praha - Přední flamenkový tanečník ze Španělska Juan Polvillo a nadšená slovenská tanečnice Jana Haluková spojili své síly. Jejich společné představení */and/*quot;Colores de Amore*/and/*quot; (Barvy Lásky) mělo světovou premiéru v pražském divadle ABC.

Flamenco je tanec pocházející z jihošpanělské Andalusie. */and/*quot;Je to folklór, i když teď už je flamenco čím dál více součástí world music,*/and/*quot; říká o tanci, který se stal jejím životem Jana Haluková, které se mezi tanečníky říká */and/*quot;Chiri*/and/*quot;.

*/and/*quot;Je v něm obrovská energie, náboj a emoce, které oslovují lidi po celém světě. Každý si tam jistě dokáže najít něco svého,*/and/*quot; dodává. Kromě mnoha emocí v sobě totiž flamenco snoubí něco z kultury arabské, židovské, romské i španělské, tedy všech etnik, která do jižního Španělska vkročila.

Jana Haluková začala tančit před deseti lety a posledních šest let studovala tento tanec u Juana Polvilla v Seville. Polvillo, který si říká Ramón, patří mezi světovou špičku v tomto tanci. Tančil například ve filmech o flamencu režiséra Carlose Saury, získal sedm titulů na nejprestižnějších festivalech flamenca ve světě. Kromě toho také tančil například pro španělskou královskou rodinu, bývalého amerického prezidenta, pro marockého a jordánského krále a dokonce i pro papeže.

Na Slovensku má flamenco zhruba třicetiletou tradici, v Česku se začalo šířit až v polovině devadesátých let. */and/*quot;Je to asi dané mentalitou lidí,*/and/*quot; soudí Haluková. Ovšem rozhodující jsou podle ní lidé. */and/*quot;Často stačí jediný člověk, který k sobě strhne další a flamenco se najednou tančí skoro všude,*/and/*quot; Představení ztvárňující období zamilovanosti, vášně, žárlivosti k naplňující a upřímné lásce Colores de Amore tanečníci předvedou ještě 24. června na flamenco festivalu v Mníšku pod Brdy.

Na Rampě se La chiri ukáže 19. 5. a vězte, že to bude jedinečný večer!