čtvrtek
15. listopadu 2007
20:00 hod.

OHŇOVÁ ZEMĚ A JIŽNÍ PATAGONIE

Křížem krážem nejjižnějším koutem Jižní Ameriky nás provede Ladislav Tajovský. Pořádá JabKO

Dvouměsíční pobyt v Patagonii zahájili Ladislav Tajovský a Petra Říhová na argentinské straně legendárního kanálu Beagle pod vrcholky zasněžených Fuegian Andes. Nedotčená příroda, husté pabukové porosty, kilometry bobřích hrází, obtížně prostupné močály, vodopády, ledovce, na obloze kondoři a lidi nikde, téměř ráj na zemi.

V chilské části Ohňové země, na překrásném Isla Navarino je skutečný Fin Del Mundo, konec světa a taky nejhezčí kus světa, který kdy spatřili. Nádherná, nepopsatelná krajina dolomitického typu s výhledy na ostrovy Hornova mysu, kde se během několika hodin vystřídala všechna roční období.Na úplném jihu ostrova u jezera Windhond opět bobří hráze, modro, kondoři, úchvatný hřeben Dientes, Mys Horn na dohled, pětikilometrová louka s ostrovy rudého, jako beton tvrdého mechu...

Po návštěvě legendami opředeného a rozbouřenými vodami Magellanova průlivu neustále sužovaného Punta Arenas se přesunuli do národního parku Torres Del Paine.- přírody jako z jiné planety. Z argentinského El Chalténu několikadenním přechodem kontinentálního ledovce kolem dvou kopců, které nemají ve světě sobě rovných - Fitz Roy a Cerro Torre výpravu zakončili. http://www.euthanasia.cz/Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)