úterý
20. listopadu 2007
20:00 hod.

OLGA SOMMEROVÁ A MEDELA

Přední česká dokumentaristka uvede svůj nejnovější film o životě dětí v chudých částech světa.

Medela (latinsky pomoc) je nový dokumentární film Olgy Sommerové o stejnojmenném charitativním projektu. Iniciátorkami projektu MEDELA jsou moderátorka Lejla Abbasová a modelka Helena Houdová. Lejla Abbasová oslovila 12 českých žen, které se nechaly nafotografovat od Jana Saudka na kalendář roku 2007. Byly to:

moderátorka Lejla Abbasové, modelka Helena Houdová, režisérka Olga Sommerová, herečky Eva Holubová, Ivana Chýlková, Chantal Poullain, Marta Issová, manažerka Veronika Přikrylová, plavkyně Yvetta Hlaváčová, spisovatelka Irena Obermannová a zpěvačky Tonya Graves a Zuzana Smatanová.

Jednotlivé fotografie byly vydraženy, výtěžek byl jeden a půl milionu. Peníze byly rozděleny do čtyř nadačních fondů..

Dokument Olgy Sommerové mapuje životní situaci dětí v oblastech, jimž chce Medela přispět svou trochou ke zlepšení života.

Film natáčela v Peru, Kambodži, České republice a použila amatérské záběry z Guiney, kam nemohli odjet, protože se v Guinee schylovalo k občanské válce.

„Smyslem mého filmu je podat obraz života dětí v chudých částech světa, který je tak odlišný od našeho blahobytného života v Eropě. A za druhé podat svědectví o lidech, kteří se v České republice angažují pro ty, kteří neměli takové historické, kulturní a geografické štěstí jako my. V charitativní pomoci se na celém světě i u nás angažují převážně mladí lidé a to je naděje pro zcitlivění srdce českého národa“ upřesnila Olga Sommerová.

Pořádá JabKO.