pondělí
10. prosince 2007
20:00 hod.

4.FRESH FILM FEST

Ozvěny. Výběr nejlepších studentských filmů z celého světa.

4. ročník Mezinárodního studentského filmového festivalu proběhl v srpnu 2007 v Karlových Varech.

Zdeněk Durdil

Radio Kebrle

Česká republika, 2006, 16 min, animovaný film

Zvláštní cena poroty Theatre Optique

Ještě než založil svůj legendární Monstrkabaret, se proslulý varietní umělec a bavič Freund Brunold protloukal tak, že dělal všechno a nic. Například jako zaměstnanec jedné štvavé rozhlasové stanice. Fredovy bohaté zkušenosti reportéra jsou představeny v tomto poučném příběhu o malém Janíkovi a jeho nebezpečné návštěvě u dědečka Jaroslava Kebrleho.

Oliwia Tonteri

Lilli

Finsko, 2007, 26 min, dokument

Cena za nejlepší film festivalu Fresh Film Fest

Film zobrazuje Lilli, mladou narkomanku, která dozrává do dospělosti. Sleduje její deníky, kam si svižnou formou zaznamenává své pocity, postřehy a fantazie, až do jejích dvaceti let. Vizuálně strhující pohled do komplikovaného nitra drogově závislé Lilli téměř experimentální formou líčí muka neschopnosti změnit svůj život a osamělost člověka toužícího po lásce a zároveň neschopného ji přijmout.

Paul Manolescu

Casa de piatra/Nyní vás prohlašuji

Rumunsko, 2006, 7 min, hraný film

Cena Magnesia pro nejlepší film z regionu střední a východní Evropy

Vzbudí se v jedné posteli… Jemu teče krev z ruky, ona je naštvaná. Oba mají kocovinu a jsou unaveni. Nic zvláštního, až na to, že tohle je jejich první manželský den.

Tibor Banoczki

Milk Teeth/Mléčné zuby

Velká Británie, 2007, 11 min, animovaný film

Cena Theatre Optique

Malý chlapec sleduje svoji sestru, která se vydala za svým klukem. Ztraceni ve zvláštním světě kukuřičného pole zažijí sourozenci strach i lásku a zjistí mnohé nejen sami o sobě, ale i o svém vztahu bratra a sestry.

Daniela Rusnoková

O Soni a jej rodine/O Soně a její rodině

Slovenská republika, 2006, 37 min, dokument

Zvláštní cena poroty Oficiálního výběru – soutěže

Není to údolí, jen díra vedle skládky. K domu nevede žádná cesta, jen bláto na cestě k mizerné boudě. Chybí tu všechno, jen dětí je tu dost. Tady bydlí paní Soňa. Uprostřed téhle romské skutečnosti. Je silná a chytrá. Ale také bezmocná. Dokument Daniely Rusnokové je intimní portrét rodiny z romské osady na východním Slovensku v letech 2004 až 2006.