pátek
5. září 2008
21:00 hod.

ZNOUZECTNOST */plus/* PECH

ZNOUZECTNOST

Rock - punkový svéráz z Plzně. www.znc.cz

Plzeňská kapela Znouzectnost se poprvé objevila na scéně roku 1987, tehdy jako pokračování punkového tělesa Zastávka Mileč. S ubíhajícími lety se punkový styl kapely změnil v melodičtější rockové skladby, které místy zabíhají do čistého písničkaření. Stálé jádro tvoří Déma (kytara), Caine (bubny) a Golda (bass) a v současné době mezi nárazově hostující spoluhráče patří saxofonistka Romana a kytarista Michal, kteří se objevují i na deskách ZNC (zatím jich je 13, včetně 4 demosnímků, které jsou však považovány za regulérní alba).

Úplně novou deskou skupiny je Heavy Model.

Nové písničky vznikají kontinuálně a jsou testovány na pravidelných koncertech (průměrně 10 koncertů měsíčně). Znouzectnost si udržuje pozici nezávislé kapely, desky vycházejí pod vlastním logem „Sysifos Records“ ve výtvarném provedení a pod dohledem Goldy. Ostatní muzikanti kromě domácí skupiny sledují i vlastní projekty: Caine natáčí vlastní alba s filozoficko-religiózní tématikou (2CD Tajemství na dálku stačí), Déma zhudebňuje Plzeňské pověsti a legendy, a občas podněcuje vznik nových. Společně s kytaristou a multimuzikantem (známý z mnoha rozličných hudebních spolků) Michalem vystupují pod názvem Démophobia. Jako poslední, ale jistě ne nedůležitá, je Romana – jako členka goticko-renesanční kapely Musica vagantium slavila úspěchy i v západní Evropě. Rozdílné styly se zpětně promítají do tvorby Znouzectnosti a kapela tak neustále vytváří nové zajímavé skladby – k radosti publika. (LUK)

Support: PECH - punk - rock - rock´n´roll .. www.pech.wz.cz www.bandzone.cz/pech

Liberecká kapela, postavená na kytarách, ságu a harmošce. Začatky sahají na konec roku 2004. Kapela hrála spíše punkové věci,odehrála spousty koncertů po celé ČR, nahrála jedno cd,několik demo nahrávek. Na začátku roku 2007 kapely přibrala do svých řad harmoniku a saxofon. Ubrala i od punkových začátků, nahrála další cd a momentálně se věnuje poctivě koncertům.

CD zážitky ze tmy (2005)

CD Kofein Hazard (2007)