pátek
21. prosince 2007
20:00 hod.

MARŠÁL BAZÉN A HOSTÉ

Místní jablonecká skupina Maršál Bazén vystoupí spolu punkovou Estetickou Lasičkou tento pátek v Klubu Na Rampě. Na své si přijdou jak milovníci blues rocku, tak i punku. Skupina Maršál Bazén vznikla v roce 1998, rok poté, co Martin Bauer zakoupil svému stejnojmennému synovi baskytaru a malé kombo.

Složení skupiny se poměrně brzo ustálilo na této formaci: Martin Bauer – zpěv, kytary, harmoniky, další zvuky. Ondřej Dostál – lead kytara, zpěv. Jiří Jandura – bicí, zpěv a samozřejmě Martin Bauer jr. – baskytara, zpěv.

Kapela vzešla z převážně blues rockových základů. V repertoáru má přes 50 vlastních písní, které může na dlouhých mejdanech doplnit dalšími přibližně 50 cover verzemi hitů různých klasiků Rolling Stones, Clapton, ZZ Top, AC/DC, Dylan, Beatles, Cash i Clash aj.

Vzhledem k tomu, že členové poslouchají, kromě některých společných favoritů, velmi široké hudební spektrum, současná tvorba není přesně zařaditelná, z blues rockových kořenů vystupují prvky reggae, funky i mnoho dalších, včetně na texty navazujících lehkých parodií disko, ska i techno alternativních šíleností. Poznávacím znamením je pro big beat ne zcela obvyklá práce se sborovým zpěvem. Skupina natočila dosud 3 CD: 2000 – A Tribute To Klámrt 2003 – Tírna Lnu 2006 – Kýho Šlaka! Velké Stroje?