čtvrtek
9. října 2008
20:00 hod.

DIVADLO DEMAGO

ve hře WIKI-CHA (čti Wiki-ča)

Čaj provází lidstvo takřka od počátku věků. Na dálném východě plnil roli léku a obřadního nápoje, v Evropě se stal společenskou senzací, v novodobé historii prošel řadou variací, až se nakonec usídlil v sáčku na samém vrchu každé lepší kredence. Anglická specialita? Čaj s mlékem. Německá specialita? Žádný čaj. Čaj s lákem od okurek? Nevíte? Tak to se nestačíte divit!

Improvizovaná wikipedická performance na téma čajových legend je unikátním projektem, který mapuje historii čajové kultury od jejích prvopočátků až do dnešních dnů. Netradiční pojetí a bohatý věcný obsah vás pobaví, poučí a kdo ví… Možná přijde i Čajomír!

Performer / herec: Jiří Maryško

Hudebník: Hendy Witanto

Osvětlovač: Jan Morávek

Čajman: Jaromír */and/*quot;Čajomír*/and/*quot; Horák

Divadlo Demago realizuje od počátku existence přístup k jevištní tvorbě vycházející z momentální souhry několika prvků – improvizované herecké tvorby, hudebního doprovodu a světelného designu. Výtvarná stylizace se liší téměř s každým představením; divadlo Demago prochází stálou vizuální proměnou. Žánry se mísí, atmosféry houstnou, nic z toho však nelze brát zcela vážně.

Za období sedmi let jevištní existence odehrálo Demago desítky autorských představení na řadě pražských i mimopražských scén.

http://www.demagotheatre.org/web/