pátek
24. října 2008
21:00 hod.

INSANIA

Koncert astrální HC legendy z Brna.

Support: Makovice - punk-metal-pop z Jablonce

INSANIA vznikla roku 987, po několika koncertech jí byla roku 988 ze strany brněnské StB zakázána další činnost. Poté chvíli působí pod krycím názvem SKIMMED a pod touto hlavičkou vydává v roce 990 první nezávislou desku v tehdejším Československu, LP „New Insanity“.

Roku 992 obnovuje činnost opět pod názvem INSANIA a v novém složení vydává roku 992 demo */and/*quot;R.U.DEAD?*/and/*quot;, v r. 993 EP */and/*quot;Vertigo*/and/*quot; a v r. 994 první CD „Crossfade“, které slavilo úspěch i v zahraničí. Kapela dále koncertuje po celé Evropě, hostuje v několika televizních a rozhlasových pořadech a hraje společně s kapelami jako je VOIVOD, NO MEANS NO nebo KILLING JOKE. Od roku 991 se datuje její přátelský vztah s Jello Biafrou (ze sanfranciských DEAD KENNEDYS).

Po americkém turné koncem minulého století vydala INSANIA, kromě živého CD */and/*quot;Recycling */and/*amp; Live in Seattle*/and/*quot;, dvě řadová alba, */and/*quot;Trans-Mystic Anarchy*/and/*quot; a */and/*quot;OUT*/and/*quot;, z nichž obě skončily v daném roce na druhém místě v kategorii */and/*quot;hard and heavy*/and/*quot; ankety hudebních kritiků ANDĚL. Na začátku roku 008 je INSANIA s albem */and/*quot;Rock*/and/*apos;n*/and/*apos;Freud*/and/*quot; nominovaná (spolu s My Chemical Romance, Billy Talent a Gaia Mesiah) na cenu TV Óčko a v březnu 008 za něj dostává CENU HUDEBNÍCH KRITIKŮ ANDĚL. V květnu 008 získává ocenění Album roku v anketě BŘITVA, v níž každoročně hlasuje 69 rockových publicistů z 29 médií.*/and/*quot;