sobota
18. října 2008
20:00 hod.

THE LAB - PREMIERE PARTY TOUR

Dlouho očekávané snowboardové video zachycující to nejlepší, co v současnosti nabízí český freestyle snowboarding. Z Jablonce se na videu objeví Zajíc, Bauer, Kutil...Filmovalo se jak v Čechách, tak v alpských resortech či Skandinávii, díky několika delším výletům za velké louže se ve snímku objeví i záběry z USA, Kanady a Japonska.

www.freemagazine.cz/

www.freeride.cz/snb

Support: PANKIX – koncert .Pražská rocková kapela, působící na klubové scéně úspěšně již 7 let. Sestava housle, ženský zpěv, dvě kytary, basa, bicí. Kapela je charakteristická svým temným zvukem, zpestřeným elektrickými houslemi a energickým dívčím zpěvem.

DJ Robot

Více k videu:

V říjnu spatřil světlo světa zbrusu nový český snowboardový film s názvem „the LAB“, který přichází po dvouletém boji produkční skupiny sestávající z mediální dvojice Free magazine - Freeride.cz a kreativního autora celého projektu Petra Velka aka PTRSNa.

Zábavná forma dokumentu popisuje českou snowboardovou scénu prostřednictvím sekcí věnovaných jednotlivým významným osobnostem českého freestyle snowboardingu. Formou inscenovaných portrétů ve stylu hudebních videoklipů prezentuje snowboarding na světové úrovni prostřednictvím poutavých záběrů natáčených jak v čisté horské přírodě, tak i v ulicích velkoměst. Film byl natáčen ve dvouletém období 2006 až 2008 v rozličných lokalitách (Česko, Rakousko, Švýcarsko, Norsko, Francie, USA, Kanada, Slovensko, Japonsko).

Celý projekt se významně podílí na vývoji tohoto stále populárnějšího sportu a díky dlouhodobému charakteru výroby tento vývoj zachycuje. Produkce se zhostily společně dva významné magazíny na poli adrenalinových sportů, tištěný Free magazine a internetový Freeride.cz. Pozici hlavního kameramana, režiséra, střihače a v podstatě kreativního autora celého projektu zaujal Petr Velek, všem známý jako PTRSN.

Ve filmu bude k vidění ten nejlepší český snowboarding v podání jezdců jako Roman Dlauhý, Martin Matoušek, Venca Kutil, Martin Černík, Tomáš Tuzar, Darek Macháně, Richard Skandera, Dodo Dolejší, Vláďa Polívka, Darek Bergmann, Honza Zajíc, Ondra Bauer, Ondra Zvoníček, Honza Nečas… a mnohých dalších.

Film bude distribuován zcela zdarma v říjnu jako příloha časopisu Free magazine (vychází přesně 15.10.) a následně v lednu s časopisem ABC. Celkový náklad tak přesáhne neuvěřitelných 100 000 kopií. Během října a listopadu proběhne šňůra premiér, během nichž se za podpory internetového obchodu Skateshop.cz a nápoje Jägermeister film promítne v největších českých městech na velkém plátně.

Termíny premiér:

10.10. Praha - Retro Music Hall

14.10. Zlín - Morava

15.10. Ostrava - Fabric

16.10. Brno - Fléda

17.10. Olomouc - Belmondo

18.10. Jablonec nad Nisou - Na Rampě

25.10. Ústí nad Labem - prostor Mumie

27.11. Plzeň - Alfa (Horsefeathers City Jib Afterparty)

Program premiér:

- Door Open 20:00

- Jägermeister Shot Welcome Drink

- Large Premiere Screening

- DJ Robot All Night Long

- Free Entry

Shrnutí:

the LAB - experimental snowboarding movie project

presented by: Free magazine */and/*amp; Freeride.cz

powered by: Red Bull

associated with: ABC

project partners: Burton, DC, Flow, Funstorm, Horsefeathers, Nitro, Ride, Vehicle

premiere tour partners: Skateshop.cz, Jägermeister