sobota
1. března 2008
20:00 hod.

FLAMENCO NIGHT LA CHIRI */and/* LOS REMEDIOS

Vystoupení přední tanečnice flamenca La Chiri se skupinou Los Remedios.

La Chiri - tanec a potlesky

Morenito de Triana - flamenková kytara a zpěv

Mateo */and/*quot;El Gallito*/and/*quot; - klavir, tanec, zpěv a perkuse

Cyro - housle

Tanečnice, choreografka a lektorka flamenca La Chiri - Jana Haluková spolupracuje se slovenskou formací Los Remedios z Bratislavy více než 10let. Společně profesionálně působili několik let v samé kolébce flamenca v Seville ve španělské Andaluzii, kde La Chiri studovala 6 let na najprestižnějších flamenkových školách, později flamenco vyučovala a společně s Morenitem de Triana a dalšími flamenkovými umělci účinkovala v sevilských flamenkových tablaech, na flamenkových festivalech a jako choreografka v Sevilské divadelní společnosti Teatro Ciudad Hispalense. La Chiri 5 let spolupracuje s jedním z nejlepších současných flamenkových umělců -sevilským tanečníkem Juanem Polvillem, kterého české publikum kromě Saurových filmů mělo možnost vidět několikrát společně s La Chiri v pražském divadle ABC či na Mezinárodním Flamenkovém Festivale na zámku v Mníšku pod Brdy. V loňském roce La Chiri představila dva nové projekty Colores de Amor - Podoby lásky s Compaňía flamenca de Juan Polvillo ze Sevily a Caminos de Flamenco – Cesty flamenca multikulturní projekt o historii flamenca s Los Remedios a dalšími vynikajícími umělci

Los Remedios ve své tvorbě obohacuje flamenco o prvky jazzu, latin music a klasické hudby. V listopadu 2007 proběhl křest jejich druhého CD */and/*quot;Kardamon*/and/*quot;na Mezinárodním flamenkovém festivale v Bratislavě. Členové Remedios jsou autoři a interpreti 1.flamenkového muzikálu Don Quijote. Pravidelně spolupracují s předními flamenkovými umělci ze Španělska jako Juan Polvillo, María Ángeles Gabaldón, Natalia Meiriňho, Ismael Fernandéz, Pilar Ortega a další. Repertoár tohoto světově uznávaného seskupení tvoří skladby od flamenca pura - původního flamenca až po jazz flamenco.

Členové formace La Chiri*/and/*amp;Los Remedios účinkovali na flamenkových a world music festivalech a scénach předních divadel v Španělsku, Rakousku, Polsku, Německu, Rusku, Peru, Kostarice, Japonsku, Francouzsku, Itálii, Číně a dalších. Jsou pravidelnými hosty hudebních a zábavných pořadů TV Markíza, STV, ČT 1 ČT 2 a TV Nova. Účinkovali společně s legendárními Gipsy King při příležitosti jejich bratislavského koncertu.

Strhující energie, souhra a emotivní expresivnost ve spojení s přirozeným talentem a dokonalou profesionalitou hodebního, tanečního a pěveckého projevu vytváří dokonalý celek a jsou zárukou nezapomenutelného zážitku!