úterý
4. listopadu 2008
18:00 hod.

SLAM POETRY

Přihlaste se do regionální soutěže v přednesu poezie!

Slam poetry je soutěž ve volném přednesu básní vlastní tvorby. Je to zábava, je to poezie, je to sranda, párty, ale také setkávání lidí z různých kultur a subkultur, jež spojuje jedno: zalíbení v rýmech.

Účastní se básníci, hip hopeři, MC*/and/*apos;s, rappeři… .. a každý, kdo má odvahu vystoupit se svou poezií před aktivní publikum.

Nejde o žádné „suché*/and/*quot; čtení poezie, ale o akci nabitou nápady a energií . Vystupující musí svým přednesem během tří minut ve dvou kolech zaujmout diváky a porotu, náhodně vybranou z přítomného publika, přitom nesmí používat jakékoliv rekvizity, hudební nástroje ani kostýmy. Obsah ani forma poezie nejsou omezeny . Diváci nemusí potichu sedět a poslouchat, ale mohou dávat najevo své sympatie či antipatie.

Vítěz postupuje do celostátního finále - 8.listopadu v Brně.

Slam poetry založil na počátku 80. let v Chicagu Marc Smith a od té doby si získala velkou popularitu, dosud především v západním světě. Slamy se tam pořádají v různých městech prakticky každý týden.

První celonárodní kolo slam poetry v České republice proběhlo na podzim roku 2003 v rámci olomouckého festivalu Poezie bez hranic. Od roku 2005 přešlo finále do brněnského klubu Fléda.

Letos v létě se s úspěchem představila slam poetry i na festivalech Colours of Ostrava a trenčínské Pohodě, nejdříve soutěží pro návštěvníky festivalu a následně exhibicí známějších slammerů.

Více info na www.slampoetry.cz.

Do soutěže se můžete přihlásit na mailu milena@rampaklub.cz nebo tel.605960357.Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)