pátek
7. listopadu 2008
20:00 hod.

PRAGUE SKA CONSPIRACY*/plus/* Do When Blade

Koncert skvělé skajazz, rocksteady, reggae i soul a r´n´b kapely.

http://www.skaconspiracy.cz/

Afterpárty: DJ Hr.Necc.

Z rozpadu legendárního Vertiga vznikl projekt Praque Ska Conspiracy. Původně měl být projekt Prague Ska Conspiracy pouze instrumentálním tělesem složeným ze členů Vertiga a Green Smatroll. Záměrem bylo hrát výhradně instrumentálně laděný ska-jazz, rocksteady, reggae a dub, kde hlavní inspirací byly kapely jako Rocksteady 7, NYSJE, Tokyo Ska Paradise Orchestra, Skatalites či skladatel, producent a multiinstrumentalista Victor Rice.

Po několika měsících se ale sestava změnila, neboť členové Green Smatroll byli vytíženi zakládáním další kapely, jejímž cílem bylo pro změnu hrát street ska. Na místo nich byli přizváni muzikanti do té doby hudebním stylem ska téměř nepoznamenaní.

Nejzásadnější událostí však byl přírůstek v podobě zpěvačky Mariany, která během prvních minut zkoušení rozhodla o novém směřování celého projektu. Instrumentální složka ustoupila do pozadí, aby dala prostor nádhernému hlasu, jehož sílu umocňují její africké kořeny. Styl ska a rocksteady stále převažuje, avšak kapela dává stále více znát vliv soulu či r*/and/*apos;n*/and/*apos;b v jeho ranných podobách.

Během prvního roku své existence stihla kapela odehrát několik desítek koncertů a předskakovat kapelám jako New York Ska-Jazz Ensemble či Fishbone...