pátek
21. listopadu 2008
20:00 hod.

SKRZJAZZFEST V

5.ročník festivalu za účasti kapel:

Segundo – jungle.

Hifi – elektro – jazz, od hip-hopu přes reggae až po drum´n´bass .

Bucinatores - jazzový projekt trombonisty Jana Jiruchy.

V rámci projektu „Jablonec nad Nisou 2008“ za finanční podpory Města.

SKRZJAZZFEST - JAZZOVÉ NADĚJE NA RAMPĚ

Tento projekt představuje jabloneckému publiku každým rokem tři až čtyři kapely mladých českých jazzových hudebníků napříč jazzovým spektrem (odtud také název festiválku).

Za uplynulé roky bylo možné slyšet mainstream jazz, dixieland, free jazz, swing, latin jazz, funky, jazz rock, fusion jazz, bebop… Co se tedy chystá letos?

Akci zahájí formace trombonisty Jana Jiruchy BUCINATORES. Kapela vznikla z původního kvarteta dvou trombónů, trumpety a saxofonu. Postupně se přidala rytmika a v současné době s kapelou pravidelně hostuje také skvělá zpěvačka Klára Vytisková, kterou můžete znát jako frontmanku poprockových Toxique (účast na semifinále českého kola Eurosong).

Druhá kapela HIFI je projekt Petra Wajsara, multiinstrumentalisty, který je uznávanou osobností jak v klasické, tak v jazzové hudbě. Hifi je obtížné žánrově zařadit, protože pro vynikající muzikanty tohoto kvartetu není problém surfovat mezi klasickými jazzovými standardy a taneční hudbou za použití samplů a smyček. To vše s originálními českými texty.

Na závěr vystoupí objev loňského Skrzjazzfestu: SEGUNDO - seskupení kolem saxofonisty Šimona Ornesta (The Tap Tap, Maradona Jazz …). Segundo není rozhodně „kavárenský jazzík“, ale taneční hudba s perfektní rytmikou a jazzovými sóly, která loni dokázala roztančit všechny návštěvníky.

Petra Drahoňovská, JabKO