sobota
17. ledna 2009
20:00 hod.

IVAN HLAS TRIO

Ivan Hlas - kytara, zpěv

(*1954)Narozen v Praze na Vinohradech, ve čtyřech letech se přistěhoval na pražskou Hanspaulku. Vyučený knihkupec, po sedmileté praxi vystřídal asi třiadvacet různých zaměstnání.Absolvoval LŠU, obor klasická kytara.Do roku 1971 soukromý písničkář.V tomto roce spoluzakládá s Janem Velebou bluesovou skupinu Žízeň. Pak hraje chvíli s Yo - Yo bandem, poté duo s Ondřejem Hejmou. Spolu zakládají Žlutého psa,v roce 1980 zakládá vlastní kapelu Navi Papaya.V roce 1983 zakládá skupinu Nahlas, v r. 1990 Trio rychlého nasazení (TRN).Natáčení alba */and/*quot;Cesta tam a zase zpátky*/and/*quot;.Z Volného sdružení hudebníků vznikl další */and/*quot;Nahlas*/and/*quot;.V roce 1992 složil hudbu k filmu */and/*quot;Šakalí léta*/and/*quot;. Vydal další album L.P. 93. V roce 95 Ivan Hlas a His Boys, album */and/*quot;Tanec při svíčkách*/and/*quot;. Další pokračování Navi Papaya 1997, Alba - Den šťastného koně, Ivan Hlas 1999, Obrátíš mi naruby ráno.Od začátku roku 2003 skupina */and/*quot;Růžový brejle*/and/*quot;,album */and/*quot;Utek mi pes*/and/*quot; (listopad 2004).

Od roku 2006 převážně komorní sestava */and/*quot;Ivan Hlas Trio*/and/*quot;, v březnu 2008 album */and/*quot;Láska jako oliva*/and/*quot;.

Jaroslav */and/*quot;Olin*/and/*quot; Nejezchleba - violoncello, mandola, kytara, tamburína, zpěv, pohybové kreace baletního charakteru:-)(*1960) Narodil se v Kyjově. Cellista, baskytarista, příležitostný hráč na mandolu a další strunné nástroje. Po absolvování brněnské konzervatoře působil a působí ve skupinách Marsyas, Etc..., ČDG (Vladimír Mišík), Blues Session, Růžový brejle, Njorek.

Norbi Kovács - kytara, zpěv

(*1968) Narodil se v Šale na Slovensku. Po prvních muzikantských zkušenostech se v roce 1992 odstěhoval do Prahy. Prošel mnoha kapelami jako Stará cesta, Red Wine, Plazma, spolupracoval s řadou interpretů, zejména s písničkářkou Radůzou. Věnoval se i pedagogické činnosti. Je členem skupiny Lokomotiva a hostuje u kapely PH 5.5. Věnuje se i hudbě filmové a scénické.