úterý
3. února 2009
20:00 hod.

PAVEL JAKUB RYBA */and/* THE FISH MEN

VEČER NEJEN PRO FAJNŠMEKRY

Jedna z nejvýraznějších baskytarových osobností naší scény Pavel J. Ryba označovaný jako „český Jaco Pastorius“

Pavel J. Ryba - basove kytary

( Mike Stern,Dean Brown,Gary Lukas,Josef Skrzek,Jana Koubkova,Jazz Q,Bryan Corbett,Hana Zagorová,Petr Rezek, a mnoho dalších ).

Petr Valášek - basklarinet,zpěv

( Dean Brown,Liza Mineli,Bobby McFerin,Jozef Skrzek,P.J.Ryba.Jana Koubkova, Clarinet Factory,Karel Gott a všechny naše popstar...).

Mikoláš Nop - bicí/perkuse

( Mike Stern,Dean Brown,Sto zvířat,P.J.Ryba,Hana Zagorová, Petr Rezek a mnoho dalších ).

Tomáš Křemenák - saxofony/akordeon

( Big band Milana Svobody, EBU orchestr Amsterdam,P.J.Ryba,..).

Hudba je směsicí jazzu, rocku, klasiky i improvizace servírovaná s nevšedním hráčským nasazením a radostí ze hry. Od roku 2008 je PJR nově exkluzivní hráčem amerického výrobce hudebních nástrojů Fender. Hraje na custom modely */and/*quot;Pavel J. Ryba*/and/*quot;speciálně vyrobené podle jeho požadavků. Již 20 roků je aktivním jazzovým a studiovým hudebníkem,který nepozbyl svou muzikální identitu.Jeho sólove album “Yes,Yes, No, No” bylo nejvýše oceněným titulem recenzovaným v Jazzize Magazine/USA/..

V roce 2004 natočil další své CD Morally Topless na kterém se jako člen kapely podílel hráčsky i kytarová legenda , Američan Mike Stern /Miles Davis band/.

V následujícím roce 2005 vyšlo zatím poslední Rybovo CD - Jazz at the Castle , live koncert z Pražského hradu , které bylo vydané za podpory a také křtěné panem Prezidentem Václavem Klausem. V současnosti P. J. Ryba vystupuje ve více sestavách ,vždy ale se špičkovými českými, nebo zahraničními hudebníky. Nejnovější je spolupráce s americkým top kytaristou Deanem Brownem, který s Rybou absolvoval koncertní turné jako host v říjnu a listopadu 2008 po České republice.

http://www.stage.cz/pavel-jakub-ryba