čtvrtek
26. března 2009
20:00 hod.

TAJEMNÁ INDONÉSIE – RUDOLF ŠVAŘÍČEK

Projekce a beseda cestovatele se širokým záběrem aktivit .

Vystudoval ekonomii na VUT v Brně. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (napříč Asií), Hedvábná stezka (rok a půl asijskými státy), Živá Afrika (napříč Afrikou v modulu Tatry). Autor knihy Živá Afrika, spoluautor Tamtamů času a Třetího Everestu. Věnuje se hlavně oblastem izolovaných etnik. Jeho doménou je Indonésie a ostrov Nová Guinea a oblast Himalájí. Absolvoval ojedinělé horské výstupy (český prvovýstup na Carstensz...) Publikuje v českých i zahraničních časopisech, spolupracuje s televizí. Hlava i duše festivalu GO KAMERA - filmy, fotografie a publikace s cestovatelskou tématikou. Spolupracoval na natáčení Cestománie. Jeho fotografie z cest úspěšně vyšly ve známých turistických průvodcích.

Své sny si plní i v horolezectví. V horolezeckém projektu Koruna Planety - 7 Summits absolvoval výstupy na nejvyšší vrcholy kontinentů. Od roku 1995 je majitel CK LIVINGSTONE.

Ruda spolupracoval na nedávno vydané knize */and/*quot;Past na rovníku - Tajemná Indonésie I*/and/*quot;s legendárním Miroslavem Zikmundem. Cesta Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda kolem světa měla dvě části - ta první, věnovaná Africe a Americe, je dokonale zpracovaná, ale cesta po Asii byla pro veřejnost zdokumentována jen zčásti. Než stačili autoři své dílo vydat celé, bylo jim komunisty znemožněno publikovat. V rukopise tak zůstal i text, který vychází až nyní. Je to zároveň poslední cestopis, který legendární dvojice společně napsala. Miroslav Zikmund se po letech k dávno napsanému a odloženému textu vrátil a ve spolupráci s Rudou Švaříčkem jej dopracoval a připravil k vydání.