sobota
16. května 2009
20:00 hod.

Toxique */plus/* Hit Fakers

Kapela Toxique, čerstvý držitel ceny Objev roku Výročních cen Akademie populární hudby Anděl 2008, vyrazila na turné po vlastech českých a moravských už v polovině dubna, během dubna a května odehraje devět koncertů .

V sobotu 16. května dorazí do jabloneckého Klubu Na Rampě , kde vystoupí společně s HIT FAKERS - jedinou česko-albánskou funky kapelou na světě.

Pod názvem Toxique se skrývá zpěvačka Klára Vytisková, kytarista Patrick Karpentski, klávesista Viliam Béreš, baskytarista Jan Lstibůrek a bubeník Roman Vícha -

výjimečný dívčí hlas a hudební perfekcionismus čtyř muzikantů intoxikovaných hudbou.

Jejich melodie, motivy a riffy dokáží svou lehkostí uchvátit nejednoho posluchače.

Hudba, plná jedovatě krásných a nakažlivých zvuků, jde napříč žánry. Sami členové tvrdí, že hrají hudbu na pomezí retropopu, souljazzu a grooverocku. Mezi hlavní vzory uvádějí hudebníky jako jsou Stevie Wonder, Amy Winehouse, Gwen Stefani, John Mayer nebo kapely jako Moloko, Morcheeba a jim podobné .....

Letošním překvapením ve Výročních cenách Akademie populární hudby Anděl 2008 byly čtyři nominace kapely Toxique. Ve zlatou sošku anděla se nakonec proměnila jedna z nich - ocenění Objev roku.

V loňském roce stihla kapela natočit skvělý klip ke skladbě „Two Sides“ (), dostat svojí hudbu k uším uměleckého šéfa bruselského baletu, který použil pět skladeb v tanečním představení Barbie. RGM Entertainment pro ně chystá ve spolupráci s DIVA records turné po Belgii a zároveň přiipravuje vydání alba TOXIQUE v Belgii, Holandsku a Španělsku.

Na konci května – ve čtvrtek 28. – se na Toxique těší pódium francouzského hudebního festivalu EuropaVox v Clermont-Ferrand.

Kapela se zároveň snaží prorazit do tuzemských rádiových a televizních hudebních hitparád a pořadů s další skladbou „Honey“ z jejich eponymního CD, který právě boduje v TV hitparádách. Ne nadarmo se rozhodla MTV zmiňovaný klip nasadit do World Chart Express.

A co všechno nabídnou Toxique během svých koncertů? Tradičně výbornou hudbu se skvělým zpěvem Kláry Vytiskové. A nejen to – určitě se můžeme těšit na „klasickou“ červenou pohovku, mnoho Klářiných převleků, telefon, boa, paraván, známé i nové skladby a překvapení, kterými nikdy kapela nešetří. Bohužel už bez pejska Toxíka, který se někomu velmi zalíbil a nechal ho k sobě zaběhnout. Šťastný nálezce by byl určitě odměněn ...

Toxique – Jarní DeTox Turné 2009

17.4. Zlín, klub Golem

24.4. Bechyně, Kulturní středisko

25.4. Český Krumlov, klub Antré

29.4. České Budějovice, Solnice

2.5. Děčín, Škuner

5.5. Praha, Akropolis

16.5. Jablonec nad Nisou, Klub Na Rampě

20.5. Plzeň, Anděl cafe*/and/*amp;music bar

22.5. Únětice, Kravín – GRAND FINALEAkce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)