pátek
5. června 2009
21:00 hod.

NIGHTWORK

Discofunky ve spojení s elektronikou a worldmusic. Herci/muzikanti míchají obě profese dohromady ve snaze nacpat do vystoupení co navíc a rozveselit publikum.

V. Dyk, F. Soukup, J. Prachař, J. Maxian, O. Sluka, J. Antl.

www.nightwork.cz
/

Téměř polovina z nich má buď slavné jméno, nebo i tvář. Syn skladatele Ondřeje Soukupa a textařky Gabriely Osvaldové František skupinu založil a skládá jí hudbu, herec Vojtěch Dyk zpívá, jeho kolega Jakub Prachař hraje na kytaru.

K nim přidejme příležitostného zpěváka, herce, dabéra a klávesistu Jana Maxijana, bubeníka Ondřeje Sluku a basáka Jakuba Antla a současný NIGHTWORK je hotový.

Začínali ale v úplně jiném složení, v době středoškolských studií. „Tehdy s námi nebyl nikdo z těch lidí, kteří ke kapezahrát le patří dnes. Nightwork jsme stvořili já a můj záškolácký kamarád Emil Kopta. Páchali jsme tenkrát doma pokusy, jenže brzy poté se Emil odstěhoval do Anglie. Vzpomněl jsem si na jiného spolužáka ze střední, Jakuba Prachaře,“ vypráví František Soukup.

„Když jsem ale Jakubovi volal, nebyl jsem si jistý, jak bude reagovat, neměli jsme se moc rádi. Šel do toho, a navíc se z nás stali kamarádi,“ říká František. Prachař pak do kapely přitáhl Vojtěcha Dyka. Řetězová reakce pokračovala, když Dyk přivedl Jana Maxijana. Zpěvačku, která však není stálým členem kapely, našli na inzerát.

Kapela si odžila první dva roky hraním v klubech, v té době vznikaly skladby, jež vyšly na albu až nyní. „Dnes už bych vlastně skládal jinak,“ říká Soukup, který mezitím přibral do autorské dvojice i Jakuba Prachaře.

Společně skládají písně pro film i jiné interprety. Podepsáni jsou pod soundtrackem k filmu Panic je nanic, pilotním singlem k Expertům, pod písní Martiny Balogové Jsem plamen k seriálu On je žena. Tlama vlčí od Nightwork se objevila také na soundtracku k novému filmu Prachy dělaj člověka.

A přestože debutové album Nightwork teprve před pár dny prošlo křtem, další prý právě vzniká. „Druhou desku chceme vydat v září nebo v říjnu, bude modernější. Do tvorby chceme zapojit více živé muziky, třeba smyčce,“ slibuje Soukup. Zároveň prý doufá, že se Nightworku podaří prorazit v českých rádiích, kde jejich skladby zatím moc nehrají - byť prý muziku členové kapely berou jen jako koníčka.

„Slavné jméno není v tomto směru výhodou, naopak. Někdy mám pocit, že díky Jakubově slávě ze seriálů musíme lidi z rádií a hudební branže přesvědčovat o tom, že nejsme žádní kreténi,“ uzavírá Soukup.

Takže na Rampě 5.6. se přjďte přesvědčit jestli jsou, nebo nejsou...Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)