středa
27. května 2009
20:30 hod.

JOE BONAMASSA

Předprodej na koncert J.Bonamassy je ukončen, zůstává možnost koupit omezený počet vstupenek přímo na místě před koncertem.

Koncert excelentního amerického bluesového kytaristy a zpěváka, který byl časopisem Guitar Players vyhlášen nejlepším bluesovým kytaristou pro rok 2007 a 2008. www.jbonamassa.com

Předprodej vstupenek na koncert J. Bonamassy je v Klubu Na Rampě v po-pá od 15 (s vyjímkou 1. a 8. 5.-od 18) hodin, so-ne od 18 hodin.

Přečtěte si jaké bylo vystoupení Joea v Royal Alberts Hall 4.5.2009, hostem večera byl mimo jiné i Eric Clapton...

Ve středu 27. května vystoupí v Klubu Na Rampě v Jablonci nad Nisou jeden z nejtalentovanějších a nejuznávanějších bluesových kytaristů, jehož předchází uznání od takových mistrů jako je B.B.King či Buddy Guy, a je srovnáván s veličinami blues Jeff Beckem a S.R. Vaughanem - americký bluesový kytarista a zpěvák Joe Bonamassa.

Joe Bonamassa je známý svým hrubým hlasem a technicky velmi kvalitní hrou na kytaru, což potvrzuje i časopis Guitar One, který ho označil za nejlepšího kytaristu své generace. V roce 2007 a 2008 byl Guitar Players Reader*/and/*apos;s Choice Award oceněn jako nejlepší bluesový kytarista. Při své hře se inspiruje kytaristy britské bluesové vlny jako Eric Clapton, Peter Green, Jeff Beck, Jimmy Page Jeho vlastní styl, ve kterém hraje i píše své skladby je mixem přímočarého tvrdého blues a (hard)rockového */and/*quot;písničkářství*/and/*quot;.

Narodil se 8.května 1977 v New Yorku a hře na kytaru se věnuje již od 4 let, v sedmi přešel z dětské velikosti na dospělou - a rovnou na ni začal cvičit */and/*quot;fóry*/and/*quot; slavného texaského bluesmana Stevieho Raye Vaughana. Jako */and/*quot;zázračné dítě*/and/*quot; vystupoval na nejrůznějších pódiích včetně otevírání koncertu B. B. Kinga. Ve dvanácti s ním už absolvoval jako host celé turné.

V 90. letech zformoval kapelu Bloodlines mimořádně zajímavého obsazení: tvořil ji syn kytaristy Doors Robbyho Kriegera Waylon, syn fenomenálního trumpetisty Milese Davise Erin a Berry Oakley Jr., potomek basisty jižanských Allman Brothers.

V roce 1994 mu vyšla první deska se skupinou Bloodline, v níž hráli synové Milese Davise Erin, Robbieho Kriegra Waylon a Berry Oakley jr., syn baskytaristy Berry Oakleyho ze skupiny Allman Brothers Band. Od roku 2000 vydal 9 studiových alb, kde najdete převážně převzaté písně, ale i vlastní tvorbu, která se kvalitami vyrovná známým převzatým písním.

Bonamassovy koncerty jsou pověstné obrovským nasazením a virtuozitou. V Klubu Na Rampě ho doprovodí Carmine Rojas - basová kytara, Rick Melick - klávesy a Bogie Bowles - bicí.

Diskografie

• 1994 – Bloodline

• 2000 – A New Day Yesterday

• 2002 – So, It*/and/*apos;s Like That

• 2002 – Live At The Cabooze

• 2003 – Blues Deluxe

• 2004 – Had To Cry Today

• 2005 – A New Day Yesterday: Live

• 2005 – Live At Rockpalast

• 2006 – You */and/*amp; Me

• 2007 – Sloe Gin

• 2009 - The Ballad of John HenryAkce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)