pátek
2. října 2009
21:00 hod.

UDG

Melodická pop-rocková kapela na začátku turné k nové desce Autoportrét.

Jako hosté vystoupí kapely: Pech a Liwid

Předprodej od 21.9. na Rampě, po-pá od 15 hod.,so*/plus/*ne od 18 hod.

UDG, jedna z našich bezesporu koncertně nejaktivnějších skupin, se počátkem října rozjede na Autoportrét Tour.Jak je zřejmé již z názvu, bezmála dvouhodinový koncertní program bude tentokrát postaven především na skladbách z novinky, třetího studiového alba UDG, Autoportrét. Setlist samozřejmě ale neopomine ani žádný z osvědčených hitů jako Motýl, Hvězdář, Kurtizána nebo Piloti.

“Při organizaci turné se vždycky snažíme o to, nepohybovat se na stále stejné trase a zařadit do rozpisu nová místa. Občas i taková, kde se bežně nekoncertuje a kde nás tamní fanoušci nemají tolik příležitostí vidět. Mimochodem jsou to často právě oni, kdo nás svými žádostmi o vystoupení inspirují.” komentuje přípravu turné Jugi.

Vůbec poprvé tak UDG letos na podzim vystoupí např. Ve Zdislavicích u Benešova, v Přerově, ve Volyni nebo v Třeboni, z obyvklých zastávek mají na programu např. Ostravu, Olomouc, Brno, Plzeň či domovské Ústí nad Labem. Kompletní výčet koncertů je k dispozici na www.udg.cz

Paralelně se začátkem turné uvede kapela do médií svůj nový videoklip Éterická, na kterém opět spolupracovala s Martinem Snášelem (režie, kamera) a ve kterém se po delší době (a nutno dodat, že ve velmi neobvyklé podobě) opět sama ukáže.

“Konec hraní si na Gorillaz” glosuje s úsměvem tuto skutečnost zpěvák Petr Vrzák.

Koncerty UDG bude po celé turné zahajovat karlovarská skupina Liwid, která v minulosti předskakovala např. Kryštof, Ewe Farne či The Prostitutes.