sobota
7. listopadu 2009
20:00 hod.

SKRZJAZZFEST VI

Rampa festival napříč žánry za účasti kapel:

Infinite Quintet - autorský moderní jazz mladých českých muzikantů.

Los Rumberos - salsa orchestr - latina, která zvedne ze židlí

Sato-SanTo - jungle-ambient s orientálními vlivy = taneční půlnoční záležitost

V rámci projektu „Jablonec nad Nisou 2009“.

INFINITE QUINTET

Tato kapela je složena z mladých českých muzikantů,kteří působí na české i zahraniční jazzové scéně,jako sidemani a sólisté.Tato kapela vznikla na jaře roku 2006 na půdě JAZZ V.O.Š. Jaroslava Ježka v praze.Trumpetista Miroslav Hloucal a saxofonista Petr Kalfus si přizvali ke spolupráci bubeníka Martina Nováka,pianistu Viliama Béreše a kontrabasistu Petra Dvorského.Z počátku se věnovali spíše hraním kompozic mainstreamových autorů,např,: Tom Harrell,Kenny Garrett,Fred Hersch,Chris Cheek atd. a postupem času si kapela vytvořila vlastní repertoár,který je postaven z velké části na kompozicích Miroslava Hloucala,dále pak kompozice Viliama Béreše a Petra Kalfuse.INFINITE QUINTET se zúčastnil několika festivalů: AFYON Jazz festival(Turecko);Babí léto(Praha);BOSKOVICE;Pacovský poledník(Pacov u Tábora).Pravidelně púsobí na pražské jazzové scéně.V březnu 2009 bude nahrávat své debutové album u nezávislého labelu ANIMAL MUSIC..

INFINITE QUINTET jsou:

Petr Kalfus - Alt a soprán saxofon

Miroslav Hloucal - trubka a křídlovka

Viliam Béreš - piano,fender rhodes

Petr Dvorský - kontrabas

Martin Novák - bicí

LOS RUMBEROS

Kapela Los Rumberos začala ve své současné podobě působit v průběhu roku 2008. Jedná se o jediný profesionální salsa orchestr ve stylu Poncho Sancheze a Tita Puente v České republice. Repertoár je tvořen jak z převzatých skladeb předních světových interpretů (kromě již zmíněných jmen např. Celia Cruz, Karel Růžička st., Carlos Santana), tak z autorských skladeb kapelníka tělesa, Petra Smetáčka.

Obsazení samozřejmě plně odpovídá potřebám kvalitní interpretace latinsko-americké hudby, která je opřena o početnou rytmiku. Tu v Los Rumberos tvoří pětice hráčů, z nichž někteří ještě zastávají posty zpěváků. Sestavu doplňuje proaranžovaná čtyřčlenná dechová sekce, která ji značně odlišuje od v České republice běžnějších menších latinových kapel.Za krátkou dobu svého působení se kapela stihla již úspěšně prezentovat na řadě předních českých festivalových i klubových pódií, jakými jsou např. Jazz Goes to Town (Hradec Králové); Slánské jazzové dny; Prague Jazz Week; Agharta (Praha); Reduta (Praha); Rock Café (Praha); Stará Pekárna (Brno) ad.

Petr Smetáček - perkuse, zpěv, aranže

Jarda Kovařík - kontrabas

Carlo Zegarra Abanto Magno (Peru) - perkuse

Kateřina Myšková - zpěv, perkuse

František Schejbal - trumpeta, křídlovka

Rexford Rathgeber (Kanada) - trombon

Michal Wróblewski - alt saxofon

Jana Pokorná - baryton sax, klarinet

Jan Burian - kytara, zpěv

SATO-SAN TO

Experimentální jungle-ambient s orientálními vlivy. SATO-SAN TO vzniklo na začátku března 2008, původně jako expertimentální projekt Tomáše Heriana a Oskara Töroka. Již v červenci pokřtili své první album Skinny, které je zdarma ke stažení na internetu. V srpnu se rozrostli o basáka Jaromíra Honzáka a nyní pracují na dalším albu.

Thom Herian aka Drama Jacqua - bicí, samply */and/*amp; syntezatory, skladatel

Oskar Török - trumpeta, klávesy, skladatel

Jaromít Honzák - basa, skladatel